Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Stypendia UNESCO-Aschberg: programy wymiany dla artystów

© fotolia.com - lassedesignen
Czy kiedykolwiek chciałeś pojechać na wymianę zagraniczną, ale nie znalazłeś dla siebie niczego w ramach Erasmusa? W ramach programu stypendiów UNESCO-Aschberg możesz wziąć udział w programie rezydencji dla młodych artystów na świecie.

Program stypendiów UNESCO-Aschberg wspiera młodych artystów – ułatwia im zdobycie doświadczenia oraz pomaga ukończyć szkolenie za granicą, umożliwiając rozwój osobisty oraz uczestnictwo w dialogu i działaniach międzykulturowych.

 

Kto się może zgłosić?

Jeżeli jesteś młodym artystą między 25. a 35. rokiem życia i zajmujesz się muzyką, sztukami wizualnymi lub twórczym pisaniem, możesz ubiegać się o stypendium w ramach programu rezydencji – Twój pobyt za granicą może trwać od jednego do trzech miesięcy. Wspomniane trzy dziedziny obejmują specjalizacje artystyczne będące motorem rozwoju przemysłu kultury, w szczególności przemysłu nagraniowego, sektora organizacji koncertów, sektora audiowizualnego oraz sektorów projektowania graficznego i publikacji.

 

Jak się zgłosić?

Podanie należy złożyć bezpośrednio do instytucji, która Cię interesuje, w zależności od dyscypliny i/lub kraju, w którym chcesz odbyć staż – upewnij się jednak najpierw, że spełniasz wszystkie wymagania! Instytucje dokonują wstępnej selekcji kandydatów. W ramach programu priorytetowo traktowani są artyści i instytucje z krajów rozwijających się, ponieważ jego celem jest pogłębianie współpracy między północą a południem.

 

Pamiętaj o terminach!

Terminy składania podań dotyczących odpowiednich stypendiów UNESCO-Aschberg są różne w różnych instytucjach, większość z nich upływa między połową października a połową listopada. Dokładne informacje na temat terminów znajdziesz w wykazie programów rezydencji. Pamiętaj, że możesz złożyć tylko jedno podanie na rok i że możesz uczestniczyć tylko w jednym programie.

Opublikowane: pon., 07/09/2015 - 19:39


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie