Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Lato w Polsce! Co? Gdzie? Kiedy?

Zaczęły się wakacje, wiele osób zastanawia się jak obrać kierunek na aktywny i kreatywny wypoczynek. Oto kilka wydarzeń, które powinny zainteresować nie tylko miłośników aktywnego wypoczynku.

9-26 lipca

Regaty Volvo Gdynia Sailing Days odbędą się po raz piąty. Jeżeli masz zaplanowany w tym czasie urlop nad zatoką gdańską lub lubisz sporty wodne, nie wahaj się ani chwili. Wiadomo nie od dziś, że pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, a takie regaty to dobra odskocznia od leżakowania na plaży czy wręcz na odwrót - uciekania przed deszczem i spędzenia całego dnia w smażalni ryb.

 

18-19 lipca

Ogień & Woda (festiwal pirotechniczny, Ełk).  Pozostajemy w północnej części Polski, tym razem Ełk i pokazy pirotechniczne. Fajerwerki nie tylko na Sylwestra a łykacze ognia nie tylko w cyrku. Znad morza na mazury? Czemu nie!

 

16-19 lipca

Castle Party (Bolków). Jeśli jesteś wielbicielem kultury gotyckiej nie tylko w sztuce i budowlach, te dni zarezerwuj sobie na odwiedzenie zamku w Bolkowie w województwie dolnośląskim. Przekonasz się, że jeszcze tylu barwnych osób w jednym miejscu nie poznałeś. Będzie to gotyckie spotkanie przy dźwiękach ostrej muzyki. Jednym słowem - impreza skierowana do prawdziwych pasjonatów. Więcej informacji na stronie.

 

1-9 sierpnia

9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą). Warto zawitać do przepięknego Kazimierza. Co roku odwiedza go wielu turystów, a w pierwszych dniach sierpnia można uczestniczyć w pokazach filmowych, spotkaniach i koncertach. Festiwal prowadzi Grażyna Torbicka znana z programu kulturalnego „Kocham Kino”. Festiwal jest biletowany, ale oprawa i sceneria jakie dają widoki Kazimierza i zamku w Janowcu dają niezapomniane przeżycia. Szczegóły.

 

20-23 sierpnia

Cieszanów Rock Festiwal (Cieszanów, województwo podkarpackie). Nie możesz wybrać się na Woodstock ? Albo chcesz po prostu posłuchać muzyki którą lubisz w mniejszym gronie wielbicieli, to Cieszanów Rock Festiwal jest właśnie dla Ciebie!  

 

To tylko kilka wybranych wakacyjnych atrakcji w Polsce, warto szukać ciekawych eventów bez względu na to czy będziesz nad morzem, w górach, czy na mazurach. Nawet kiedy spędzasz wakacje w domu, poszukaj czegoś, co cię zainteresuje. Wykorzystaj lato na 100 %, bo tylko jesienią znów nastąpi powrót do szarej rzeczywistości.

Aleksandra Lipska