Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Festiwalowe lato

Fot. Joe Abbruscato / flickr.com
Festiwale muzyczne latem to świetny sposób na spędzenie wakacji. W ciągu trzech miesięcy możesz uprawiać prawdziwą turystykę koncertową w Polsce.

Poniżej przedstawiamy chronologicznie najważniejsze, naszym zdaniem, muzyczne wydarzenia, które będą działy się w wakacje w całym kraju.

 

Enter Music Festival

 

 

17 i 18 czerwca już po raz czwarty Poznań będzie drżeć w rytm artystycznych propozycji Leszka Możdżera. W tym roku program Enter Music Festival jest wyjątkowo różnorodny. Pierwszego dnia wystąpią: Bartosz Dworak Quartet, Shai Maestro Trio i Leszek Możdzer. Drugiego dnia na scenie pojawią się: Marius Neset i Trondheim Jazz Orchestra, 3 Cohens Sextet oraz Jacek Kochan, Dominik Wania i Leszek Możdżer.

 

Pozytywne Wibracje Festival

Główną gwiazdą czwartej edycji festiwalu jest Pharrell Williams, amerykański wokalista i raper oraz producent muzyczny. Dołączą do niego m.in. Paloma Faith, Earth, Wind & Fire oraz Afromental z legendami polskiego hip-hopu. Wszyscy oni wystąpią 20 czerwca w Warszawie podczas Festiwalu Pozytywne Wibracje.

 

Life Festival Oświęcim

 

 

Na Life Festival Oświęcim wystąpią m.in. takie zespoły jak: Soundgarden, Abby, Jamal czy Luxtorpeda, oraz wokaliści: Eric Clapton i Edyta Bartosiewicz. Koncert portwa 4 dni, od 25 do 28 czerwca 2014 r. Istotnym elementem Life Festival Oświęcim jest jego pokojowe przesłanie. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem – takie cele przyświecają organizatorom LFO. Dlatego też opróćz koncertów jest także część edukacyjna LFO, która obejmuje m.in. pokazy filmów, dyskusje, warsztaty, wystawy zdjęć i inne inicjatywy nawiązujące do idei festiwalu.

 

Open'er Festival

 

 

Open'er Festival przez kilkanaście ostatnich lat wyrósł na największy festiwal nie tylko w Polsce, ale jeden z największych w Europie. W tym roku odbędzie się na lotniksu Kosakowo w Gdyni i potrwa od 2 do 5 lipca. Wystąpi kilkudziesiąt zespołów i wokalistów, m.in.: Pearl Jam, The Black Keys, MGMT, Phoenix, Pustki i Rojek.

 

Jarocin Festiwal

 

 

Festiwal w Jarocinie 2014 odbędzie się 18-20 lipca. Kto zagra? Będą to m.in.: Republika, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Anathema, Matisyahu, Coma, Kult, Dezerter, Czesław Śpiewa, Ania Rusowicz, Indios Bravos i Maleo Reggae Rockers,

 

Przystanek Woodstock

 

 

Kilkudziesięciu wykonawców, trzy sceny, niezwykłe spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych, warsztaty, głosowania, plebiscyty, a przede wszystkim - niezwykła muzyka i wyjątkowy klimat. To wszystko w Kostrzynie nad Odrą na Przystanku Woodstock, który będzie grał od 31 lipca do 2 sierpnia. 

 

Off Festival

 

 

OFF Festival (1-3 sierpnia) nie jest modny, bo wiele trendów po prostu wyprzedza. Nierzadko artyści zapraszani do Katowic najlepsze płyty mają dopiero przed sobą. Tym, co kształtuje i spaja filozofię festiwalu jest otwartość. Na OFF-ie nie grają nazwiska. Nie spotkacie tu twarzy telewizyjnych gali. Nie usłyszycie hitów rodem z komercyjnych rozgłośni. Jest to jedyny taki festiwal w tej części Europy. Nie sposób bowiem znaleźć w tej części świata drugiej imprezy, która pozwalałaby na tak dogłębną lustrację światowej alternatywy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane: pon., 12/05/2014 - 15:16


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie