Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Gdzie zatrzymać się w Bukareszcie?

fot. Gabriel (CC BY 2.0)
Branża hotelowa rozwija się w szybkim tempie oferując gościom coraz lepsze warunki za mniejsze ceny. Konkurencja jest ogromna. Wspaniały hotel na obrzeżach, czy hostel w centrum miasta. Co wybrać?

Ekskluzywne hotele

Ta opcja dostępna jest dla bardziej zamożnych gości. Cena hoteli jest dość wysoka. Za nocleg w sercu Bukaresztu można zapłacić nawet 500 zł. Koszty idą jednak w parze z wygodą i standardem hotelu. W najbardziej prestiżowych punktach mamy możliwość podziwiania widoku miasta z okien restauracji na dachu. Większość hoteli oferuje także kryte baseny i jacuzzi.

Uwaga! Pławiąc się w luksusach można przesiedzieć cały pobyt w swoim pokoju i zapomnieć o tym co najważniejsze- o zwiedzeniu pięknego Bukaresztu.

 

Tanie hostele

Jeśli nie jesteś fanem ekskluzywnych wnętrz, a zamiast jacuzzi wystarczy Ci niewielka toaleta to wybór jest prosty. W Bukareszcie działa wiele hosteli, które oferują przyzwoite warunki za niewielką cenę. Za jedną noc możemy zapłacić nawet około 25zł. Zazwyczaj podczas takich noclegów mamy zagwarantowaną wspólną kuchnię i łazienkę. Jest to doskonały sposób na poznanie nowych ludzi i zawarcie wakacyjnych międzynarodowych znajomości.

 

Kempingi

Kemping Casa Alba to jeden z najpopularniejszych i największych kempingów w stolicy Rumunii. Położony w  lesie zajmuje około 2 ha. Istnieje możliwość wynajęcia domków letniskowych, apartamentów i bungalowów. Istotnym udogodnieniem jest znajdująca się tam restauracja, która oferuje bogate menu, a także dostęp do Internetu. Orientacyjna cena za nocleg dla dwóch osób wynosi 18 euro.

 

Karolina Tkaczyk