Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Budapeszt – zakwaterowanie na każdą kieszeń

fot. Frank Schmidt (CC BY 2.0)
Choć niejednemu odwiedzającemu Budapeszt turyście wydaje się, że po jego urokliwych uliczkach można plątać się bez końca, to i tak w końcu każdego zmorzy zmęczenie. Wtedy stajemy się obojętni na malowniczą architekturę miasta.

Standard hotelowy

Jeżeli wysoko cenisz sobie luksus, a jednocześnie nie musisz się liczyć z każdym wydanym groszem, idealną opcją noclegową będzie Hotel Sufitel Budapest Chain Bridge. Jak sama nazwa wskazuje, jest on usytuowany w centrum miasta przy opisywanym „w atrakcjach” moście łańcuchowym. Ceny w tym pięciogwiazdkowym hotelu zaczynają się już od 430 zł za dobę.

W centrum miasta znajdują się również oddziały hotelu Mariott. Ta sieć funkcjonuje także w Polsce, dzięki czemu dla osób nieznających języka angielskiego czy węgierskiego będzie to wygodniejsza i mniej problemowa opcja noclegowa.

 

Trochę z niższej półki, ale także bardzo komfortowej, hotel Ibis oferuje kilka miejsc noclegowych. Nie znajdują się one już w ścisłym centrum, ale zazwyczaj blisko węzła komunikacyjnego, co umożliwia szybkie dotarcie do głównych atrakcji turystycznych Budapesztu.

Oczywiście jak w każdej europejskiej stolicy, w Budapeszcie aż roi się od przeróżnych hosteli, hoteli i pensjonatów. Aby znaleźć odpowiednią opcję dla siebie, polecam stronę trivago.pl, dzięki której łatwo jest wyszukać pasujące nam zarówno terminowo, jak i cenowo miejsce noclegu.

fot. Sarah Stierch (CC BY 2.0)

Alternatywy dla odważnych

Istnieje jeszcze jedna opcja noclegu w Budapeszcie – ta jest przeznaczona jednak dla osób które nie boją się zawierania nowych znajomości, a także mają swobodę w komunikowaniu się w innym języku. Dzięki portalowi airbnb.pl mamy możliwość wynajęcia pokoju/mieszkania bezpośrednio od osób mieszkających w stolicy. Oczywiście za niższą cenę niż oferują to sieci hotelowe. Oferta dostępnych zakwaterowań jest szeroka pod względem standardu, ceny i lokalizacji.

 

Również ciekawą ofertę prezentuje serwis couchsurfing.com, który po wcześniejszym zarejestrowaniu na stronie internetowej, umożliwia nam znalezienie w Budapeszcie „przyjaciela wyjazdu” – osoby, która zapewni nam nie tylko zakwaterowanie, lecz także nieocenioną pomoc w codziennych problemach związanych z życiem z mieście. Poleci nam godne odwiedzania miejsca, o których nie przeczytamy w przewodniku, i udzieli nam przydatnych wskazówek związanych z różnicami kulturowymi i lokalnymi zwyczajami.

 

 

Karolina Wojtal

Opublikowane: wt., 28/07/2015 - 11:43


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie