Evrópska ungmennagáttin
Upplýsingar og tækifæri fyrir ungt fólk vítt og breitt í Evrópu.

Zakwaterowanie w Paryżu na każdą kieszeń

fot. Moyan Brenn (CC BY 2.0)
Paryż może poszczycić się bardzo dobrą bazą noclegową w różnorodnym standardzie - od przyczep kempingowych do pokoi w luksusowych hotelach.

Kempingi - to coraz bardziej popularna opcja zakwaterowania w Paryżu. Pola kempingowe znajdują się najczęściej na terenach podmiejskich, gdzie można zrelaksować się po trudzie zwiedzania tłocznego miasta. Dojazd do centrum Paryża nie stanowi problemu, ponieważ komunikacja miejska sprawnie działa nawet w dalszych strefach. Cena za wynajem 6-osobowego domku za noc wynosi około 50 euro, co jest dodatkowym atutem.

fot. Kosala Bandara (CC BY 2.0)

Hostele - są dosyć popularnym rozwiązaniem dla odwiedzających Paryż. Zachęcają turystów najczęściej niższą ceną oraz dogodną lokalizacją.

Le Regent Montmartre Hostel & Budget Hotel- idealnie położony w samym centrum Montmarte. Niektóre pokoje oferują zapierający dech w piersiach widok na bazylikę Sacré Coeur. Za osobę za noc zapłacimy od 160 zł.
Vintage Hostel Gare du Nord - znajduje się znajdują się w odległości zaledwie kilku minut pieszo od znanych miejsc w Paryżu takich jak: Montmartre, Pigalle i Moulin Rouge. Ceny za noc wynoszą od około 100 zł.
Aloha Hostel - położony w centrum  jest w niedalekiej odległości od słynnych paryskich atrakcji: Wieży Eiffla oraz Łuku Triumfalnego. Odnowione pokoje w eleganckim, francuskim stylu. Koszt za osobę za noc to około 130 złoty.
Blue Planet Hostel - znajduje się blisko stacji metra. Hostel jest prowadzony przez rodzinę, oferuje gościom dogodne usługi oraz obsługę. Za spędzenie nocy zapłacimy 70 złoty.

fot. greg westfall (CC BY 2.0)

Hotele - to dość kosztowne rozwiązanie. Jednak cena jest adekwatna to wysokiego standardu noclegów. Paryż może poszczycić się jednymi z najbardziej eleganckich hoteli na świecie.  Zazwyczaj za dodatkową dopłatą możemy dokupić śniadanie w restauracji hotelowej. Ceny takiej opcji są porównywalne z udaniem się na poranny posiłek do znajdującej się niemal na każdym rogu ulicy kawiarenki.

Magdalena Sibicka

Útgefið efni: Mið, 22/07/2015 - 13:17


Tweet Button: 

Skyldir tenglar


Info for young people in the western balkans

Vantar þig ráðgjöf sérfræðings?

Ask us!