Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Kopenhaga – zakwaterowanie

fot. Thomas Rousing (CC BY 2.0)
Niestety ceny hoteli w Kopenhadze są bardzo wysokie. Zdecydowanie bardziej opłaca się bocleg w hostelu albo wynajęcie mieszkania na określoną ilość dni.

Hotele

Dla wszystkich, którzy na wyjazd przeznaczyli duże oszczędności wspaniałymi miejscami do zakwaterowania będą:

- Absalon Hotel-  znajduje się bardzo blisko centrum Kopenhagi, w niewielkiej odległości od centrum miasta oraz bardzo blisko głównego dworca kolejowego. Cena pokoju dwuosobowego za noc wynosi około 700 złoty.

- Andersen Boutique Hotel- w 2015 został nominowany do nagrody World Luxulory Hotel Awards, jest położony w samym centrum miasta. Koszt za dwuosobowy pokój to około 900 zł.

- DGI-byens Hotel- znajduje modnej dzielnicy Kødbyen, w odległości 1 km od Placu Ratuszowego. Obiekt ten oferuje bezpłatny wstęp na zajęcia  fitness, do kręgielni, basenu i małego parku wodnego. Za wynajęcie dwuosobowego pokoju w tym hotelu na jedną dobę zapłacimy około 1100 złoty.

- AC Hotel Bella Sky Copenhagen- jest to największy hotel w Skandynawii. Wygląda jak wielka, biała bryła, przez co stał się już charakterystycznym elementem Kopenhagi. Koszt noclegu wynosi około 800 złoty.

 

Noclegi dla oszczędnych

Jak widać hotele w Kopenhadze są bardzo drogie. Nie jest to powód aby rezygnować z odwiedzenia duńskiej stolicy, ponieważ istnieją także inne możliwości noclegu. Tańszym rozwiązaniem są hostele, jednak najczęściej znajdują się one w znacznej odległości od centrum lub są w opłakanym stanie, szczególnie pod względem czystości. Należy także z dystansem podchodzić  do wszelkich zdjęć, które z w Internecie – mogą nie odwzorowywać stanu faktycznego.

 

Dosyć popularnym pomysłem wśród odwiedzających Kopenhagę jest wynajem mieszkań za pośrednictwem portalu airbnb.pl  Za przystępną cenę, już od 55 złoty za osobę za noc, można zakwaterować się w pełni wyposażonym domu, blisko centrum miasta.

 

Magdalena Sibicka

Opublikowane: wt., 14/07/2015 - 15:22


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie