Evrópska ungmennagáttin
Upplýsingar og tækifæri fyrir ungt fólk vítt og breitt í Evrópu.

Tallin – zakwaterowanie na każdą kieszeń

fot. Dennis Jarvis (CC BY-SA 2.0)
Jeśli przeczytałeś już o walorach turystycznych tego miasta i możliwościach dojazdu w dziale "transport", to w tym artykule dowiesz się jak skutecznie znaleźć ciekawy nocleg w estońskiej stolicy.

Zakwaterowanie

Stolica Estonii posiada świetną bazę noclegową w różnorodnym standardzie - od hosteli do miejsc w ekskluzywnych hotelach. Przykładowymi witrynami, na których można poszukać noclegu w stolicy Estonii jest hostelbookers.com i bloking.com. Miejsce w hostelu można znaleźć już za 10 euro. I to w centrum miasta.

 

Taką ofertę może zaproponować chociażby United Backpackers Hostel. Położony tylko kilka minut od tallińskiej starówki obiekt dysponuje darmowym wifi, w pełni wyposażoną kuchnią, stołem bilardowym czy PlayStation. Dodatkowym atutem tego miejsca jest bliskość autobusowego centrum przesiadkowego, z którego dojedziesz w każdy zakątek estońskiej stolicy. Ceny w United Backpackers Hostel zaczynają się od 12 euro i są zależne od standardu pokoju. Szczegóły sprawdzisz na stronie.

 

Jeśli zaś lubisz miejsca z tzw. "klimatem" i cenisz sobie oryginalność przy jednoczesnym zachowaniu "zdobyczy" nowoczesnego świata to Kohver hostel jest dla ciebie. Pobyt w XIX wiecznej kamienicy w sercu tallińskiej starówki, zaledwie 250 metrów od Placu Ratuszowego na pewno będzie ciekawym przeżyciem, chociażby ze względu na wystrój. Wrażeń w tym miejscu nie powinno zabraknąć, a to wszystko już od 10 euro za noc

Jeśli twój portfel jest aktualnie w bardzo dobrej kondycji możesz również skorzystać z oferty tallińskich hoteli. Czterogwiazdkowy Hotel Imperial położony w centrum miasta zapewni takie atrakcje jak sauna, masaż, restaurację i oczywiście bardzo wysoki standard pokoi. Szczegóły pod adresem.

 

Alternatywny nocleg

W Tallinnie oczywiście można również skorzystać z innych sposobów znalezienia noclegu. Jednym z nich jest serwis couchsurfing.com, gdzie podróżnicy oferują bezinteresowną pomoc. Wystarczy zarejestrować się na portalu, napisać kilka słów o sobie i znaleźć osobę, która pomoże ci z noclegiem jak również zaznajomi z codziennym życiem mieszkańców swojego miasta. Host może ci również zdradzić wiele cennych informacji o mieście, w którym przebywasz i to takich, o których milczą turystyczne przewodniki. Warto więc spróbować.

 

Innym rozwiązaniem jest serwis Airbnb.com. Na tym portalu możesz wynająć pokój lub mieszkanie bezpośrednio od mieszkańców miasta. Szeroka oferta miejsc noclegowych w różnym standardzie i często atrakcyjne ceny to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych noclegów. Dodatkowo możesz poznać ciekawych ludzi i poznać życie w odwiedzanym mieście "od środka", a tego nie zaoferuje żaden hotel.

Mateusz Demianiuk

Útgefið efni: Fös, 22/05/2015 - 16:56


Tweet Button: 

Skyldir tenglar


Info for young people in the western balkans

Vantar þig ráðgjöf sérfræðings?

Ask us!