Europese Jongeren Site
Informatie en kansen voor jongeren in heel Europa.

Erasmus+ Bütçesini artıralım. İmza atın!

Erasmus+ eğitim, öğretim,gençlik ve spor alanında öğrenciler, gençlik değişimleri ve (AGH) gönüllülük aktiviteleri için hibe sağlamaktadır.

Erasmus+ bütçesinin artması daha fazla insanın bu değişik fırsatlara erişimi anlamına gelmektedir! Bu 30 senelik program 9 milyon Avrupalının hayatını değiştirdi- eğitimciler, öğrenciler, okul müdürleri, araştırmacılar, Mesleki eğitimciler, öğretmenler ve gençlik çalışanları.Erasmus + mükemmel öğrenme ve işbirliği fırsatları sağlar ve eğitim sistemlerimizin modernleşmesine katkıda bulunur.Erasmus’un AB’nin en büyük başarısıdır. Fakat bu başarı AB’nin sadece sınırlı bir bölümüne dokundu.Sadece 4 milyon insan  (AB vatandaşlarının %0.8 civarında) 2014-2020 yılları arasında Erasmus+ ‘tan yararlanmış olması beklenmektedir.Aslında bu dönemde toplam AB bütçesinin sadece % 1,4 ‘e tekabül etmektedir.Bu AB’nin en başarılı programı için yeterli midir?

Hayatboyu Öğrenme Platformu, Avrupa Gençlik Forumu ve Eurodesk ErasmusX10 Kampanyasını daha hırslı bir programı gerçekleştirmek için başlattılar.Erasmus+ bütçesini artırarak daha fazla bireyin hareketlilik deneyiminden yararanmasını sağlayıp istihdam edilebilirlik şansını artırarak daha güçlü sosyal ve sivil katılım sağlanacaktır.Bize katılın- İmzanızı atın ve Erasmus+ için gerçek bir yatırım isteyin!

#Erasmusx10

 

Gepubliceerd: Ma, 11/12/2017 - 08:12


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Deskundige hulp of advies nodig?

Een vraag? Klik hier!