Portal Ewropew taż-Żgħażagħ
Informazzjoni u opportunitajiet għaż-żgħażagħ madwar l-Ewropa.

EBD projektu koordinatori papildina zināšanas Gruzijā

Laikā no 2016. gada 18. līdz 25. septembrim Gruzijā norisinājās SALTO Austrumeiropas un Kaukāza Resursu centra organizētais Eiropas Brīvprātīgā darba (turpmāk – EBD)

projektu koordinatoru partnerības veidošanas seminārs “Another extraordinary Experience. ARGONAUTIKA”.

 

Pasākums ar līdzīgu koncepciju iepriekšējos gados tika organizēts Ukrainā un Krievijā un savu nosaukumu aizguvis no sengrieķu mitoloģijas tēliem – argonautiem, kas veica tālu jūras braucienu uz Rietumgruzijas piekrasti, lai iegūtu zelta aunādu.

 

Piedzīvojumi un nezināmais bija arī šī gada semināra vienojošais simbols, kas, līdzīgi kā mītā par jūrasbraucējiem, Gruzijā pulcēja 20 EBD projektu koordinatorus no dažādām valstīm – Armēnijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Bulgārijas, Francijas, Gruzijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Polijas un Ukrainas. Ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Siguldas novada Tūrisma informācijas centra atbalstu Latviju tajā pārstāvēja biedrības “Siguldas Alternatīvā izglītība” projektu vadītāja Dagnija Nuķe.

 

Visa pamatā – neformālā izglītība

 

Semināra programma tika balstīta uz eksperimentālu un neformālu metožu, kā arī ceļošanas pieredzes izmantošanu mācīšanās procesā ar mērķi dot iespēju EBD projektu koordinatoriem personīgi iepazīties vienam ar otru, dalīties savas organizācijas darba pieredzē un diskutēt par EBD projektu kvalitāti, attīstīt jaunas projektu idejas un partnerības, vienlaikus iepazīstot arī Gruzijas EBD organizāciju darba realitāti, tās cilvēkus, kultūru un tradīcijas.

 

Pirms brauciena semināra dalībnieki saņēma ceļojuma maršruta karti, informāciju par brauciena loģistiku, iepazinās ar 11 Gruzijas EBD organizāciju profiliem, lai vienu no tām izvēlētos “ēnošanas aktivitātēm”, kā arī saņēma speciāli šim pasākumam veidotu dienasgrāmatu un aicinājumu pievienoties semināra dalībnieku Facebook grupai.

 

Pēc ieceļošanas Gruzijā EBD projektu koordinatorus sagaidīja vietējo organizāciju pārstāvji, lai kopā dotos uz kādu no semināra 1. posma norises vietām – Batumi, Kutaisi, Ozurgeti, Samtredia, Tkibuli vai Zugdidi. Ozurgeti pulcējās koordinatori no Armēnijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Gruzijas, Latvijas, Ukrainas un kopīgi “ēnoja” trīs nevalstiskās organizācijas – “Student-Youth Council”, “Youth Union Euro Club” un "Guria Youth Resource Centre". Tikšanās gaitā uzzinājām, ka organizācijas cenšas vietējā sabiedrībā veidot izpratni par Eiropas vērtībām, attīsta savu kapacitāti, tāpēc labprāt gaida brīvprātīgos jauniešus no Eiropas valstīm. Neformālā gaisotnē tika pārrunātas EBD projektu ieviešanas problēmas un sadarbības iespējas nākotnē. Bija patiess prieks šeit satikt arī divus brīvprātīgos jauniešus – Lieni un Kasparu no Latvijas, kuru aktivitātes Gruzijā koordinē biedrība “RadiVidiPats”. Īsā vizīte noslēdzās ar ekskursiju uz Guria reģiona augstākā kalna virsotni, atpūtas vietu Bakhmaro (2050m virs jūras līmeņa) un nacionālo ēdienu (hačapuri, mčadi, hinkali, čučhelas) degustāciju.

 

Tik dažādā ēnošanas pieredze


Trešajā dienā visi dalībnieki satikās Zugdidi, kur sākās semināra otrais posms. Rīts tika aizvadīts vietējā organizācijā “ATINATI”, kas aktīvi piedalās “Erasmus+” jauniešu apmaiņās un EBD projektos, kā arī veido un translē TV un radio pārraides Rietumgruzijā, t.sk. Abhāzijā. Tikšanās laikā SALTO Austrumeiropas un Kaukāza Resursu centra pārstāvji sniedza īsu interviju par EBD projektu koordinatoru semināru. Pēc tam pasākuma dalībnieki devās uz Zugdidi pilsētas parku un tika iesaistīti dažādās āra aktivitātēs – grupu darbos un prezentācijās, lai turpinātu iepazīšanos un dalītos “ēnošanas aktivitāšu” pieredzē. Vakars tika aizvadīts, baudot mūzikas un deju priekšnesumus vietējo brīvprātīgo jauniešu organizētajā starptautiskās mākslas festivālā “Ambassadors of Culture”.

 

Pēkšņais lietus maina plānus


Nākamajā dienā bija iecerēts 6km garš pārgājiens Gruzijas lauku reģionā ar mērķi diskutēt par EBD projektu kvalitātes elementiem un iejusties EBD projekta dalībnieku lomās, taču, strauji mainoties laikapstākļiem (pārgājiena vidū sākās spēcīgs lietus), lietū mirkstošos dalībniekus ciemos aicināja vietējā gruzīnu ģimene. Patiesas emocijas un neviltota viesmīlība atklāja Gruzijas lauku realitāti! Neskatoties uz lielo pārgājiena dalībnieku skaitu (vairāk kā 20 cilvēku), mājinieki klāja galdu, aicināja baudīt sarūpētos ēdienus un dzērienus, skandēja tostus, dziedāja un dejoja.

 

Laika maiņas piejūras reģionā ieviesa korekcijas arī nākamās dienas plānos. Melnās jūras kruīza brauciena (Anklia-Batumi) vietā semināra dalībnieku grupa rīta pusē ar autobusiem devās uz Batumi, lai pēcpusdienā kāptu uz “Golden Fish” klāja un turpinātu darbu. “Prāta vētras” sesiju laikā EBD koordinatori tika aicināti attīstīt projektu idejas un veidot partnerību. Savukārt vakarpusē visi devās uz Kobuleti – semināra noslēdzošā posma vietu.

 

Pēdējās divās dienās kopīgi tika pārrunāts EBD projektu vadīšanas cikls, semināra dalībnieki papildināja savas zināšanas par SALTO darbības virzieniem un resursiem, Eiropas Brīvprātīgā darba projektu tehniskiem jautājumiem, neformālās mācīšanās metodēm, Youthpass, tikās ar iebraukšanas apmācībās esošajiem EBD jauniešiem no dažādām valstīm un piedalījās programmas “Erasmus+” Eiropas Brīvprātīgā darba projektu 20 gadu jubilejas svinību pasākumā.  

 

EBD projektu koordinatoru partnerības veidošanas semināru organizēja un vadīja pieredzējuši SALTO Austrumeiropas un Kaukāza Resursu centra darbinieki – Tomasz Lubotzki un Tomasz Szopa, savukārt grafisko atbalstu visa pasākuma gaitā sniedza Magda Janczuk. Īpaši šim neparastajam EBD “argonautu” ceļojumam tika izveidots blogs, kurā apkopoti pasākuma svarīgākie notikumi un atziņas, to papildinot ar ceļojuma gaitā tapušajām fotogrāfijām: https://evsargonautika.tumblr.com.

 

Par SALTO Resursu centru
-    SALTO ir saīsinājums no frāzes angļu valodā “Support, Advanced Learning and Training Oppurtunities”, kas latviešu valodā nozīmē “Atbalsts un paplašinātas mācību iespējas”. Tas ir tīkls, kurā ir astoņi resursu centri, kas darbojas Eiropas jaunatnes prioritāšu jomās, atbalstot Eiropas Komisijas programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā”.
-    Aktuālās SALTO apmācību/ semināru un konferenču iespējas tiek publicētas tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv, kurā norādīta informācija par apmācībām un pieteikšanās kārtību.
-    Piesakoties SALTO starptautiskajām apmācībām, svarīgi zināt, ka dalība tajās tiek apstiprināta 1 līdz 3 dalībniekiem no katras valsts. Apmācības pārsvarā notiek angļu valodā.

 

Dagnija Nuķe, biedrības “Siguldas Alternatīvā izglītība” projektu vadītāja

Pubblikat: Ġim, 28/04/2017 - 09:53


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Teħtieġ għajnuna jew parir espert?

Staqsina!