Portal Europeu da Juventude
Informações e oportunidades para os jovens na Europa.

Mēs pierādījām, ka labdarība var vienot Eiropu

Kad pirms gada mēs pirmo reizi ieradāmies Latvijā, nebijām pārliecināti, kas mūs šeit gaida. Vai mūsu misija būs sarežģīta un aizraujoša? Kā iedzīvosimies valstī, kur nezinām ne valodu, ne arī kultūru?

Jo mēs abi – Mathieu Chazel un Tahsin Özer - nākam no Vidusjūras valstīm, kur dzīves veids ir citādāks nekā Latvijā.

 

Mūsu galvenais Eiropas Brīvprātīgā darba uzdevums bija izveidot Jauniešu ideju laboratoriju Talsos. Nevienam no mums nebija iepriekšējas pieredzes labdarībā un darbā ar jauniešiem, bet šo projektu mēs saskatījām kā iespēju attīstīt mūsu prasmes. Paldies mūsu komandai un Valmieras Jauniešu ideju laboratorijai, kas mūs konsultēja. Tas mums ļāva pašiem ātri izveidot plānu un ar pirmo Ideju pikniku Talsos dibināt Jauniešu ideju laboratoriju. Tas ir ilgtermiņa projekts, kurā paši jaunieši rada dažādas labdarības aktivitātes ar mērķi piesaistīt ziedojumus. No citiem līdzīgiem projektiem šis atšķiras ar to, ka pēc tam jaunieši izsludina projektu konkursu, kurā var pieteikties viņu vienaudži, un paši jaunieši izvēlas, kurām projektu idejām piešķirt pašu savākto, saziedoto naudu.
Mūsu projekta laikā tika saziedoti 300 EUR, ar ko atbalstījām 3 jauniešu projektus.

 

Ar ko sākt?

 

Sākumā mūsu galvenās rūpes bija, kur atrast vietējos brīvprātīgos, kas pievienotos mūsu Jauniešu ideju laboratorijai, jo mēs esam ārzemnieki, kuriem nav daudz kontaktu vietējā sabiedrībā. Tādēļ domājām, ka tas būs sarežģīti, bet patiesībā bijām pārsteigti par vietējo jauniešu entuziasmu. Mazāk kā mēnesi pēc mūsu Jauniešu ideju laboratorijas dibināšanas, mums bija divpadsmit brīvprātīgie, un mums izdevās organizēt mūsu pirmo līdzekļu vākšanas pasākumu – Labdarības foto stūrīti Talsu rallija laikā. Vēlāk vasarā rīkojām četrus kino vakarus, un, ja sākumā šķita, ka lielākais izaicinājums būs pārtulkot savulaik slavenākās franču filmas latviski, tad beigās visgrūtākā cīņa bija ar lietu, kas pārsteidza dienā, kad plānojām mūsu brīvdabas kino. Bet brīvprātīgajiem nekas nav neiespējams, un kino baudījām, slēpjoties no lietus zem nojumes.

 

Ko apguvām?


Strādājot ar Jauniešu ideju laboratorijas komandu, mums radās iespēja attīstīt mūsu radošās, organizatoriskās un līderu prasmes, bet mūsu galvenais lepnums ir, ka mēs atradām veidu, kā spēt sadarboties un izveidot uzticamas un draudzīgas attiecības ar citas tautības jauniešiem.

 

Kaut arī mūsu galvenais uzdevums bija izveidot Jauniešu ideju laboratoriju Talsos, mēs veicām arī dažādas daudzveidīgas un izaicinošas aktivitātes, kas parādīja, uz ko esam spējīgi. Piemēram, organizējām bezmaksas franču un turku valodas, kā arī Ebru mākslas nodarbības. Pirmo reizi mūžā bijām kādam pasniedzēji. Izaicinājums bija liels, bet bijām atvērti, un citkārt noslēgtie talsenieki to novērtēja un mūs ļoti iemīlēja. Talsos mēs jutāmies kā otrajās mājās, un mūsu studenti un kolēģi mums bija kā otra ģimene. Lai justos vairāk kā latvieši, mēs izvēlējāmies arī latviešu vārdus. Tādēļ Talsos Tahsin pazīst kā Ansi, bet Mathieu visi dēvē par Matīsu.

 

Ko darījām Talsu novada fondā?


Arī ikdienas darbā Talsu novada fondā centāmies palīdzēt sociālo kampaņu un labdarības pasākumu organizēšanā. Bērniem Talsu novada krīžu centrā un Strazdes bērnu namā mācījām veidot animācijas filmiņas stop-motion tehnikā. Uzlabojām organizācijas vizuālo tēlu, izmantojot savas fotografēšanas un digitālās prasmes. Talsu novada skolās stāstījām par Jauniešu ideju laboratoriju un ieinteresējām arī citus jauniešus Eiropas Brīvprātīgajā darbā.

 

Katrs pasākums, ko organizējām, bija iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Mēs ļoti lepojamies, ka esam saistīti ar to neticamo darbu, ko dara Talsu novada fonds, lai uzlabotu dzīvi Talsos. Redzējām rezultātus tieši mūsu veiktajiem darbiem un projektiem,. Patiešām žēl, ka nevaram jums parādīt, piemēram, prieku bērnu acīs, kad viņi paši varēja veidot savas animācijas filmiņas. Tas, ka viņu milimetru pa milimetram pacietīgi pārvietotās plastilīna figūriņas rezultātā kustas filmiņā, viņiem šķita maģiski. Mums, savukārt, tas deva gandarījumu par brīvprātīgo darbu. Tas palīdzēja izprast, cik svarīgi ir palīdzēt viens otram tāpat vien. Esam arī iepazinuši valsti un kultūru, kas pirms ierašanās Latvijā mums bija pilnīgi sveša. Mūsu pūles mācīties latviešu valodu attaisnojās, un mums bija vieglāk integrēties vietējā sabiedrībā. Varam teikt, ka mūsu EBD ļāva labāk saprast Eiropas Savienības moto "Vienoti dažādībā”, un parādīja vispozitīvāko “Erasmus+ “ projektu pusi.

 

Mathieu Chazel no Francijas un Tahsin Özer no Turcijas savu Eiropas Brīvprātīgā darba aktivitāti Talsu novada fonda projektā “Labdarība vieno Eiropu” veica no 2016. gada marta līdz 2017. gada februārim.

 

Sanita Liepiņa
Talsu novada fonda sabiedrisko attiecību speciāliste

Publicado: sex, 28/04/2017 - 09:17


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Precisas de aconselhamento especializado?

Pergunta-nos!