European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

“Let's Build A Youth Village" -Bir Gençlik kasabası İnşa Edelim

“Let's Build A Youth Village" adlı Gençlik Değişimi Projesi, Avrupa Gençlik Haftası kapsamında ‘’change-maker’’ olarak ülkemizden seçilenler arasında yer alıyor.

“Let's Build A Youth Village” Projesi bir Gençlik Değişimi projesi olup, Türkiye, İngiltere, İspanya, Romanya, İtalya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Letonya olmak üzere toplam 8 ülke ile, 15-26 Haziran 2016 tarihlerinde Artvin'in Şavşat İlçesi'ne bağlı Çamlıca Köyü'nün Avcala Yaylası'nda gerçekleşmiştir. Türkiye hariç toplam 35 katılımcı, Türkiye dahil toplam 42 katılımcı olmak üzere cinsiyet dengesi %50'si kadın, %50'si erkek olacak şekilde belirlenmiştir.

Projemiz, ekolojik bir köyün gençlik modellemesi yapılarak doğa dostu; gençlik, ekoturizm ve macera turizmi odaklı bir yer haline getirilmesini hedefleyen bir projedir. Bu  projede yerel yönetimin ve kar amacı gütmeyen fon destekleriyle yapılması planlanan"Avcala Ekolojik ve Gençlik Köyü"nün "Gençlik Köyü" bölümünün, çeşitli ülkelerden gelen katılımcıların hazırlamış olduğu ve tahta yük paletlerinin yaratıcı bir şekilde birleştirilmesinden ortaya çıkmış minimal evlere çeşitli nitelikler ve roller kazandırılarak çalışmaların yürütülmesi ve raporlanması hedeflenmiştir. Çeşitli eğitimler ve atölyeler sonrası hazırlanan toplam 2 ev ve etrafında doğa dostu malzemelerle yapılmış olan yaratıcı peyzaj çalışmaları ile, çeşitli ülkelerden gelen gençlerin hep beraber hazırladığı minimal ve temsili bir "Gençlik Köyü" ortaya çıkmıştır.

Aşağıda video linkinden projeyi izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Published: Tue, 18/04/2017 - 09:05


Tweet Button: 

Related links


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!