Europese Jongeren Site
Informatie en kansen voor jongeren in heel Europa.

Reisimise mõju minu elule.

Reisimise mõju minu elule
Reisimine on üks minu jaoks kõige olulisemaid asju minu elus. Ma usun, et erinevate inimestega kohtumine annab mulle võimaluse oma silmaringi laiendada kui ka kogeda erinevaid kultuure ja kombeid, mis on alus olemaks tolerantne inimene.

Reisimise mõju minu elule

Olen eluaeg armastanud reisida, kuid kahjuks kuigi palju seda teha ei saanud, kuni 2015 aasta detsembrini. See oli hetk, kus sattusin üsna juhuslikult oma esimesele noortevahetusele, omamata õrna aimugi, mida see endast täpselt kujutab. Avastasin siis, et see on absoluutselt imeline viis õppida tundma erinevaid inimesi, kultuure, keeli ning saada vapustavaid õpikogemusi. Olen tänu sellele programmile külastanud sel aastal lausa 8 eri riiki ning saanud tohutul hulgal uusi teadmisi. Enamus projekte, kus olen käinud on olnud võrdõiguslikkuse ning ksenofoobia teemal, samuti olen külastanud tervisliku eluviisi projekte. 

Asi, mille üle kõige tänulikum olen, on minu enda mittetulundusühing, mis sai alguse just ühest projektist. Veebruaris kohtusin kahe neiuga, kellega läksime koos Türki noortevahetusele ning kuna me oleme kõik väga aktiivsed ja Erasmus+ programmist huvitatud noored, siis otsustasime kirjutada omaenda noortevahetuse projekti, sealt tulenevalt asutasime ka organisatsiooni Bright Minds. Selle aasta oktoobris esitasime oma esimese projekti. Selle kirjutamine ja organiseerimine kui ka projektiga seonduvatel koolitustel käimine on mind arendanud rohkem, kui kunagi oodata oskasin.

Peale noorteprojektide käin iga aasta ka suviti Inglismaal, kus töötan keelelaagris grupijuhina. See kogemus meeldib mulle eelkõige selle tõttu, et mul on võimalus organiseerida erinevaid tegevusi arvestades noorte soove ja vajadusi. Inglismaal töötamine on üks põhjustest, miks soovin ka edaspidi töötada koos noortega.

Reisimine on üks minu jaoks kõige olulisemaid asju minu elus. Ma usun, et erinevate inimestega kohtumine annab mulle võimaluse oma silmaringi laiendada kui ka kogeda erinevaid kultuure ja kombeid, mis on alus olemaks tolerantne ja avatud inimene. 

Kairi Kuusik, EVT vabatahtlik Makedoonias, september 2016. Kairit saatvaks organisatsiooniks oli INVOLVED mtü - Estonia

 

 

Gepubliceerd: Vr, 02/12/2016 - 15:54


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Deskundige hulp of advies nodig?

Een vraag? Klik hier!