Portal Europeo de la Juventud
Información y oportunidades para los jóvenes en Europa.

Starpkultūru mācību apmaiņa Japānā

53 dažādu nacionalitāšu 150 absolvējušie studenti pavadīja nedēļu kopā Japanā. Uzzini vairāk par viņu pieredzi.

“Tas bija neticams laiks. Es daudz iemācījos ne tikai par Japānu, bet arī par daudzām citām valstīm,” saka Elena Moreno, viena no īstermiņa jauniešu apmaiņas programmas Eiropas un Centrālāzijas universitātēm “MIRAI” dalībniecēm. Tie bija politikas, starptautisko attiecību, ekonomikas un āzijas studiju studenti.

Elena par šo iespēju uzzināja savā augstskolā The College of Europe in Bruges (Beļģijā). “Lai arī no manas augstskolas tika izvēlēts tikai viens students, es izlēmu pieteikties, jo tu nekad nevari zināt, vai neizvēlēsies tevi. Mana karjera jau kopš sākuma ir koncentrēta uz Ķīnas un Āzijas studijām. Es domāju, ka tieši tādēļ mani izvēlējās”.

Programmas mērķis ir veidot stabilas Japānas-Eiropas attiecības, popularizējot abpusēju sapratni un veidojot nākamo līderu sadarbības tīklus.

Studenti piedalījās Keio universitātes lekcijās Tokijā, satikās ar dažādu Japānas uzņēmumu vadītājiem un pavadīja nedēļas nogales ar vietējām ģimenēm, lai iepazītu Japānas tradicionālo kultūru. “Pateicoties šai programmai, man bija iespēja darīt lietas, kuras es nevarētu ceļojot pati”, saka Elena. “Piemēram, mums bija iespēja satikties ar uzņēmumu vadītājiem, kuri mums stāstīja, kā vadīt veiksmīgu uzņēmumu, un es daudz iemācījos. No otras puses, nedēļas nogale ar japāņu ģimeni bija ļoti interesanta pieredze, ņemot vērā, ka mūsu kultūras ir ļoti atšķirīgas un mēs nerunājam vienā valodā, tas nenoliedzami liek domāt plašāk.”

Šo programmu īstenoja divas organizācijas no abiem kontinentiem: AFS Japan un EFIL – European Federation for Intercultural Learning.  

Lai vairāk uzzinātu par apmaiņas programmu, apmeklē organizācijas tīmekļa vietni.

 

Publicado: Vie, 18/03/2016 - 12:09


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

¿Necesitas ayuda o asesoramiento de un experto?

Pregúntanos