Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Evropská karta mládeže EYCA

Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé, která Ti může být užitečná (nejen) během cestování po Evropě. Co přináší?

Nejedná se o slevovou kartu pouze pro studenty; v České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku 5 – 30 let. Momentálně je v ČR více okolo 30 000 držitelů těchto karet, kteří mohou využívat přes 1 000 slev a výhod. Více informací o nabídce pro Českou republiku naleznete na stránkách

www.eyca.cz

 

V Evropě je Evropská karta mládeže nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé, má 5 milionů držitelů, kteří mohou čerpat 60 000 slev ve 36 evropských zemích. Karta je široce využitelná pro aktivity v různých oblastech života, jako je cestování, kultura, doprava, ubytování, stravování, nakupování, sport, služby či vzdělávání. Více informací o kartě EYCA a mezinárodní databázi slev naleznete na evropských stránkách karet EYCA www.eyca.org.

 

Provozovatel karet, European Youth Card Association (EYCA), je nezisková organizace a je zastoupena ve 36 zemích Evropy. Vizí společnosti je společná Evropa, ve které mohou všichni mladí lidé bez omezení cestovat a být aktivní. Jednotlivé členské organizace si kladou za cíl motivovat mladé lidi k aktivnímu životu. Rozšiřují obzory převážně v oblastech kulturních, společenských, vzdělávacích a ekonomických. EYCA byla založena v Bruselu v roce 1987. 

Avaldatud: Reede, 18/03/2016 - 11:02


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!