Den Europæiske Ungdomsportal
Information og muligheder for unge i hele Europa.

Dibini uzņēmumu citā ES valstī

Jūti sevī uzņēmēja garu? Neiemaldies birokrātijas džungļos un noskaidro, kādas procedūras un prasības ir citās valstīs.

Tev kā ES pilsonim ir tiesības dibināt uzņēmumu jebkurā ES valstī vai izveidot kāda Eiropas Savienībā dibināta uzņēmuma filiāli citā dalībvalstī. Katrā valstī prasības ir citādākas, tāpēc ir svarīgi iepazīties ar formalitātēm, kas būs jākārto. Lai tev šo uzdevumu atvieglotu, esam sarūpējuši dažas saites (sk. zemāk), kurās varēsi atrast vajadzīgo informāciju. 
 
ES mudina dalībvalstis sasniegt noteiktus mērķus, tāpēc tev būtu jābūt iespējai:
• dibināt uzņēmumu tikvien kā trīs darbdienās;
• par to nemaksāt vairāk kā 100 eiro;
• visas procedūras iziet vienā administratīvajā struktūrā;
• visas reģistrācijas formalitātes nokārtot internetā;
• uzņēmumu citā ES valstī reģistrēt tiešsaistē (vienotajos kontaktpunktos).
 
Tā kā šie ir tikai ieteikumi, nevis noteikumi, vispirms noskaidro, cik uzņēmuma izveide reāli izmaksās, cik laika tas prasīs un vai ir viena administratīvā struktūra, kurā var nokārtot uzņēmuma dibināšanu valstī, kurā vēlies sākt uzņēmējdarbību.
 
Tīmekļa vietne “Your Europe” ir lapa jauniem uzņēmumiem, kur vari uzzināt sīkākas prasības katrā valstī, t.i., likumus, kas jāievēro, un administratīvās procedūras, kas jāiziet. Šai pašā lapā “Your Europe” var iepazīties ar tādiem jautājumiem kā: PVN un muita, pārdošana ārzemēs, prasības par precēm un ekomarķējumiem.
 
Ja gribi, lai tavs uzņēmums darbotos vairākās ES valstīs, tu varētu apsvērt Eiropas uzņēmējsabiedrības (societas europaea) dibināšanu. Tādā gadījumā juridisko biroju varēsi pārcelt uz citu ES valsti bez pienākuma iepriekš likvidēt uzņēmumu, kā arī nodarbināt personālu vairākās valstīs.
 
Vēlies izbaudīt pats, ko nozīmē būt uzņēmējam citā ES valstī? Izlasi par Erasmus jaunajiem uzņēmējiem, kas piedāvā iespēju sešus mēnešus saņemt pieredzējuša uzņēmēja padomus un iemācīties visādas viltībiņas, kā attīstīt savu uzņēmumu!

 

Offentliggjort: Ons, 29/07/2015 - 11:59


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Har du brug for hjælp rådgivning fra en ekspert?

Spørg os!