Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Užimtumas Europoje

A picture
© fotolia.com - goodluz
Žinome, kad jaunimo nedarbas Europoje didelis, bet beveik pusė 2010 m. darbą radusių žmonių buvo 19–29 metų amžiaus. Tai reiškia, kad 2010 m. įsidarbino apie 20 mln. jaunų europiečių. Kaip galite rasti darbą ir jūs?

Pirmiausia galima kreiptis į vietos įdarbinimo tarnybą.

Dar yra Europos darbo jėgos judumo portalas EURES, siejantis per 5000 visos Europos vietos viešųjų įdarbinimo įstaigų. Jis suveda darbo ieškančius asmenis ir darbdavius, taip pat juo naudojantis teikiamos pagalbos paslaugos.

 

Nuo kokio amžiaus galima pradėti dirbti?

ES galioja visuotinis vaikų darbo draudimas, todėl dirbti neleidžiama jaunesniems nei 15 metų arba privalomos mokyklos programos dar nebaigusiems asmenims, nors yra viena ar dvi išimtys, kai leidžiama dirbti nuo 13 ar 14 metų.

Taip pat yra ES sveikatos ir saugos taisyklės, skirtos jaunesniems nei 18 metų asmenims apsaugoti. Pavyzdžiui, jose nustatyta, kokie darbai netinkami jauniems žmonėms – tai darbai, kuriems nepakanka jaunuolių psichinių arba fizinių pajėgumų arba kuriuos dirbant galimas kontaktas su pavojingomis medžiagomis.

ES jaunimo darbo sąlygų taisyklės.

 

Padidinkite savo galimybes

 • Nepagailėkite laiko ir pastangų geram gyvenimo aprašymui (CV) parengti.
 • Pasirūpinkite, kad jums nepakenktų jūsų interneto profilis, t. y. tai, ką rašote socialiniuose tinkluose ir pan. Dabar daugelis darbdavių pasinaudoja internetu, kad daugiau sužinotų apie kandidatus į darbo vietas. Patys atlikite savo duomenų paiešką ir pasižiūrėkite, kas pateikiama.
 • Būkite aktyvūs:
  • tiesiogiai kreipkitės į įmones, net jei jos ir neskelbia apie laisvas darbo vietas;
  • pasistenkite išsiskirti iš kitų;
  • pasiteiraukite draugų ir pažįstamų, ar jie nežino apie kokias nors laisvas darbo vietas;
  • pasirūpinkite, kad visi kontaktiniai asmenys žinotų, jog ieškote darbo ir kokia jūsų kvalifikacija.
 • Pamąstykite, ar nevertėtų išklausyti kokį nors profesinio rengimo kursą – daug įmonių palankiau vertina kandidatus, kurie ne tik baigė mokslus universitete, bet ir įgijo praktinių žinių.

Paskelbta: P, 22/04/2013 - 09:35


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!