Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Tööhõive Euroopas

A picture
© fotolia.com - goodluz
Noorte töötuse tase on Euroopas teatavasti väga kõrge, kuid peaaegu pooled nendest tööotsijatest, kes 2010. aastal töö leidsid, olid vanuses 19–29. Seega leidis 2010. aastal töö ligikaudu 20 miljonit noort eurooplast. Mida saad sina teha töö leidmise lihtsustamiseks?

Muidugi võid alustada sellest, et võtad ühendust oma kohaliku tööturuasutusega.

Lisaks sellele võid tutvuda Euroopa tööalase liikuvuse portaaliga EURES, mis ühendab omavahel üle 5000 kohaliku tööturuasutuse kõikjalt Euroopast, viies tööotsijad kokku tööandjatega ning pakkudes aktiivseid tugiteenuseid.

 

Mis vanusest alates võib tööle minna?

Lapstööjõu kasutamine on kogu ELis keelatud. Kui sa oled alla 15-aastane või omandad (täisajaga) kohustuslikku kooliharidust, siis ei ole sul lubatud töötada. Teatavatel erandjuhtudel on töötamine 13- või 14-aastaselt siiski lubatud.

ELis on ka kehtestatud tervishoiu- ja ohutuseeskirjad, millega soovitakse kaitsta eelkõige alla 18-aastaseid noori. Näiteks on neis määratletud tööd, mis ei ole noortele sobilikud, kuna need on kas füüsiliselt või vaimselt liiga rasked või eeldavad kokkupuudet ohtlike ainetega.

ELi eeskirjad noorte töötingimuste kohta.

 

Suurenda oma võimalusi

 • Võta aega hea CV kirjutamiseks.
 • Veendu, et sinu profiil Internetis (andmed suhtlusportaalides jne) ei vähenda sinu võimalusi töökohale kandideerimisel. Palju tööandjad otsivad tänapäeval kandidaatide kohta lisateavet Internetist. Tee enda kohta otsing ja vaata, mida leiad.

 • Ole aktiivne
  • võta ettevõtetega otse ühendust, isegi kui nad parasjagu vabu töökohti ei reklaami
  • ürita end teistest eristada
  • küsi sõpradelt ja tuttavatelt, kas nad teavad vabu töökohti
  • veendu, et kõik sinu asjassepuutuvad kontaktisikud oleksid teadlikud sinu oskustest ja sellest, et oled tööturul saadaval.
 • Kaalu mõne ametialase koolituse läbimist. Paljud ettevõtted hindavad kandidaate, kellel on ette näidata rohkem kui vaid akadeemiline taust.

Avaldatud: Reede, 19/04/2013 - 15:45


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!