Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Eiropas jauniešu olimpiskais festivāls: topošo zvaigžņu olimpiāde

Ik nepāra gadus ziemā un vasarā notiek Eiropas jaunatnes olimpiskais festivāls, kas ir galvenais pasākums Eiropas atlētiem, kuri vēlas starptautisku pieredzi. Šīs olimpiādes visos aspektos ir ļoti līdzīgas īstajām olimpiskajām spēlēm.

Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls sākās 1990. gadā, un tad to sauca par Eiropas jauniešu olimpiskajām dienām. Tas ir vienīgais daudzu disciplīnu sporta pasākums Eiropā un ir Eiropas Olimpisko komiteju apvienības iniciatīva. Ar šo festivālu Eiropa sekoja citiem kontinentiem, kuriem jau pašiem bija savas spēles, piemēram, Āzijai.

Kad tas notiek?
2013. gada ziemas festivāls notiks Rumānijas pilsētā Brašovā, bet vasaras festivāls būs Nīderlandē, Utrehtā.

Kas tur piedalās?
Eiropas Jaunatnes olimpiskais vasaras un ziemas festivāls ir paredzēts jauniem sportistiem no visas Eiropas vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Vasaras olimpiādē piedalās ap 2500 sportistu, turpretim ziemas olimpiādē — aptuveni 1300. 
Festivālā ir pārstāvēti deviņi olimpiskie sporta veidi: atlētika, basketbols, riteņbraukšana, vingrošana, rokasbumba, džudo, peldēšana, teniss un volejbols.
Arī tu vari piedalīties kādā no šiem festivāliem kā brīvprātīgais. Brīvprātīgo rekrutēšanas organizācija Brašovai meklē cilvēkus galvenokārt no Rumānijas kaimiņpilsētām. Katrā ziņā tu jau tagad vari sekot līdzi brīvprātīgo meklēšanai Utrehtai.

“Šis festivāls Eiropas jaunajiem sportistiem ir ārkārtīgi motivējošs, jo tas piešķir jēgu viņu karjerai jau no paša sākuma.”
Starptautiskās Olimpiskās komitejas priekšsēdētājs un Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla dibinātājs Žaks Rogs.

Princips
Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla principi ir aizgūti no Pjēra de Kubertēna olimpiskās hartas. Šīs spēles veicinās labāku un mierpilnu pasauli, izglītojot jauniešus, šajā gadījumā ar sporta palīdzību. Atbilstīgi olimpiskajam ideālam spēles palīdz veidot savstarpēju sapratni bez jebkādas diskriminācijas, bet gan ar draudzību, solidaritāti un godīgu spēli.
Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls notiek līdzīgi kā olimpiskās spēles. Tam ir atklāšanas un noslēguma ceremonija, visa festivāla laikā deg olimpiskā liesma, par godu uzvarētājiem tiek atskaņota valsts himna, un tiek pacelti visu medaļu ieguvēju karogi.

Közzétéve: p., 14/08/2015 - 12:47


Tweet Button: 

Kapcsolódó linkek


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!