Europeiska Ungdomsportalen
Information och möjligheter för unga i hela Europa.

112 – visā Eiropā vienots neatliekamās palīdzības numurs

65 % Eiropas pilsoņu nezina, uz kādu tālruņa numuru jāzvana ārkārtas gadījumos. 8 % dzīvības un veselības krīzes situācijās zvana uz nepareizu tālruņa numuru.

112 – tas ir Eiropas ārkārtas zvanu tālruņa numurs, kurš sazvanāms 24/7 jebkurā Eiropas Savienības valstī. Piezvanot uz 112, cilvēks tiks savienots tieši ar to palīdzības dienestu, kurš viņam tajā brīdī ir aktuāls – policiju, medicīnas dienestiem, ugunsdzēsējiem. Zvani uz šo tālruņa numuru visā Eiropā ir bezmaksas.


Šāds numurs tika radīts, lai iedzīvotāji, ceļojot vai pārvietojoties pa Eiropu, zinātu, uz kuru telefona numuru zvanīt ārkārtas situācijās. Bet diemžēl fakti liecina, ka daudzi iedzīvotāji vēl arvien nezina par šo vienoto telefona numuru.


Lai veicinātu šī tālruņa numura atpazīstamību visā Eiropā regulāri notiek dažādas informatīvas kampaņas. “112 Informatīvā diena” notiks 11. februārī, kas tiek atzīmēta jau kopš 2009. gada.


EENA (Eiropas neatliekamās palīdzības numura asociācija) ir izveidota 1999. gadā Briselē. Tās mērķis ir veicināt kvalitatīvu neatliekamās palīdzības dienestu sazvanīšanu, izmantojot vienoto tālruņa numuru 112 visā Eiropā. EENA darbojas kā diskusiju platforma neatliekamās palīdzības dienestiem, valsts iestādēm, lēmumu pieņēmējiem, pētniekiem, asociācijām un citiem ar mērķi uzlabot dienestu reaģēšanu ārkārtas situācijās atbilstoši iedzīvotāju prasībām. EENA veicina arī efektīvas sistēmas izveidi, kā iedzīvotājus brīdināt par nenovēršamiem/ārkārtas gadījumiem.


EENA darbojas vairāk kā 1100 pārstāvji no neatliekamās palīdzības dienestiem, apvienojot vairāk kā 80 valstis visā pasaulē, 75 lēmumu pieņēmējus, 15 starptautiskas organizācijas/apvienības, vairāk kā 190 Eiropas Parlamenta pārstāvjus un vairāk kā 90 pētniekus.

 

Publicerad: Mån, 14/12/2015 - 14:53


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Behöver du hjälp eller råd?

Fråga oss!