Europeiska Ungdomsportalen
Information och möjligheter för unga i hela Europa.

Droša uzvedība internetā

Jaunieši daudz laika pavada internetā vai nu pie datora, vai tālruņa. Esi pārliecināts, ka, sērfojot tīmeklī, esi drošībā?

Svarīgi, lai tu vienmēr paturētu prātā, ka viss, ko tu ievieto internetā, būs tur mūžīgi, pieejams visiem. Lai tas būtu video, foto vai teksts, tas vairs nebūs tikai tavs. Visa personiskā informācija, ko tu izliec emuāros, sociālajos tīklos un forumos, var būt bīstama tavai drošībai, jo kāds to var izmantot ļaunprātīgi. Tāpēc nedari un nesaki internetā neko tādu, ko tu nedarītu un neteiktu reālajā dzīvē, bet tikai to, ko, tavuprāt, drīkst redzēt un zināt citi.

Aizsargā sevi internetā
Ins@fe piedāvā dažus pamatnoteikumus un ieteikumus, kā saglabāt savu drošību visur un vienmēr, kad esi internetā, sākot no spēļu spēlēšanas un beidzot ar tērzēšanu vai kontaktiem portālā Draugiem.lv. Vari arī saņemt padomu no īpaša drošības centra savā valstī.
Aizraujošā veidā par drošību internetā var apgūt, spēlējot Eiropas Padomes spēli Through the Wild Web Wood.

Par uzzināto informē citus
No Eiropas Komisijas vari lejupielādēt brošūru Take control of your personal data un informēt par drošības pasākumiem savus draugus un ģimeni, skolā vai citur sabiedrībā.

Publicerad: Fre, 14/08/2015 - 12:41


Tweet Button: 

Länkar


Info for young people in the western balkans

Behöver du hjälp eller råd?

Fråga oss!