Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Alkohols

Vai zināji, ka Eiropa ir reģions, kur ir pasaulē vislielākais alkohola patēriņš uz cilvēku? Izlasi un varbūt padomā, kāpēc gan tev un taviem draugiem nedzert mazāk vai nedzert nemaz.

Alkohols ir Eiropā otrs bīstamākais riska faktors, kas izraisa veselības traucējumus, un tas skar nesamērīgu skaitu jauniešu. Ik gadus visā Eiropā alkohola dēļ mirst vairāk nekā 55 000 cilvēku vecumā no 15 līdz 29 gadiem.

Jāzina par ierobežojumiem
Divās trešdaļās Eiropas valstu alkoholu nedrīkst pārdot jauniešiem, kuriem vēl nav 18 gadu, bet vienā piektdaļā valstu alu un vīnu drīkst pārdot jauniešiem, kuriem ir vismaz 16 gadi. Trijās valstīs vispār nav vecuma ierobežojuma. Tikai nedaudz vairāk par ceturtdaļu ES iedzīvotāju zina, cik promiles alkohola drīkst būt asinīs, vadot automašīnu viņu valstī, kaut arī visās valstīs ir vienāda veida ierobežojumi attiecībā uz auto vadīšanu alkohola reibumā. Tevi var sodīt pat tad, ja tu dzērumā brauc ar riteni.
TALK ABOUT ALCOHOL ir vietne, kurā ir milzum daudz informācijas un interesantu faktu. Tur var izlasīt, kas tad ir alkohols, kā tas ietekmē jauniešus un kādus likumus vajadzētu zināt. Tev tā var palīdzēt pieņemt patstāvīgus lēmumus par alkoholu. Ja vēlies uzzināt vairāk, vari vērsties pie savas valsts veselības ministrijas, sabiedrības veselības aģentūras vai tuvākā jauniešu informācijas centra.

Palīdzi informēt citus
Visas jaunatnes organizācijas un klubi, kas vēlas samazināt alkohola lietošanas kaitīgās sekas un kas nesaņem finansējumu no alkohola rūpniecības nozares, var piedalīties tīklā “Alcohol Policy Youth Network (APYN)”.
Tīkla pamatuzdevums ir mobilizēt visas Eiropas jauniešus, lai tie informētu par alkoholu un palīdzētu veidot labāku politiku alkohola jomā vietējā, valsts un starptautiskā līmenī. Tīkls piedāvā arī mācības, materiālus un ieteikumus par to, kā vari īstenot savu projektu. 
Active — sobriety, friendship and peace” ir Eiropas jaunatnes organizācija, kurā piedalās vairāk nekā 500 jauniešu grupas un 25 000 jaunieši, kas izlēmuši nelietot alkoholu. Šī organizācija popularizē dzīvesveidu bez alkohola, piedāvājot alternatīvu tiem, kuri alkoholu neatzīst par mūsu kultūras dabisku sastāvdaļu. Tā rīko seminārus, mācību kursus, jauniešu tikšanās un sociālus pasākumus un darbojas politiski, lai veicinātu vidi bez alkohola un narkotikām.
Ja vēlies vadīt pats savu kampaņu, starptautiskais fonds “Foundation for a Drug-free World” piedāvā bezmaksas materiālu un informatīvus rīkus, kā bukletu “The truth about alcohol” (“Patiesība par alkoholu”). 
ES programma “Jaunatne darbībā” [internal link] piedāvā atbalstu jauniešu apmaiņai un jauniešu iniciatīvām, tostarp lai veicinātu veselīgu dzīvesveidu. 

publicēts Pk., 14/08/2015 - 12:33
Pēdējās atjaunināšanas datums C., 09/01/2020 - 11:20


Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!