Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Prakses iespējas Eiropas Komisijā

Vienmēr esi vēlējies uzzināt, kā darbojas Eiropas Komisija? Tad piesakies praksei un iepazīsti to pats uz vietas.

Eiropas Komisija divas reizes gadā rīko administratīvu vai tulkošanas praksi. Šīs prakses iespējas pirmām kārtām domātas augstskolu beidzējiem un ilgst 3-5 mēnešus. 
Vairums praktikantu ir kādas ES dalībvalsts vai kandidātvalsts pilsoņi. Tomēr ir arī neliels skaits prakses vietu, kas ir paredzēts personām no ārpussavienības valstīm.

Kā pieteikties
Lai varētu pieteikties, tev ir jābūt augstskolas diplomam (vai līdzvērtīgam diplomam) un ļoti labi jāzina angļu, franču vai vācu valoda. Ja esi kādas ES valsts pilsonis, tev ir ļoti labi jāzina vēl viena ES oficiālā valoda.
Ja esi bijis praksē kādā citā ES iestādē vai struktūrā, tu nevari pieteikties praksei Komisijā.
Lai tavu pieteikumu atzītu par derīgu, tev ir jāaizpilda un jāiesniedz internetā pieejamā pieteikuma veidlapa un tā jānosūta pa pastu līdz pieteikšanās termiņa beigām.

Termiņi
Prakse parasti sākas 1. martā un 1. oktobrī, bet tulkošanas prakse var sākties citos datumos.
Marta praksei pieteikšanās termiņš ir iepriekšējā gada 31. augusts,
oktobra praksei – tā paša gada 31. janvāris.

Šī prakses programma, kuru sāka 1960. gadā, ir visilgākā no šāda veida programmām. Prakse Eiropas Komisijā tev sniegs praktiskas zināšanas par to, kā darbojas Komisijas nodaļas, un pateicoties kontaktiem, kas veidosies, pildot savus ikdienas darba pienākumus, piedāvās iespēju gūt personisku pieredzi.  Varēsi padziļināt un pielietot savas studiju laikā gūtās zināšanas. Praktikantiem parasti piešķir prakses stipendiju, savukārt praktikanti ar invaliditāti var saņemt vēl papildu finansiālu palīdzību.

publicēts: Pk., 14/08/2015 - 10:44


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!