Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Pasaules Bankas jauno speciālistu programma

Tevi īpaši interesē starptautiskā attīstība un ir vēlēšanās pašam nākotnē ieņemt pasaules mēroga vadītāja amatu. Tad vispirms tev ir jāpiesakās Pasaules Bankas jauno speciālistu programmai.

Jauno speciālistu programma ir lieliska iespēja augsti kvalificētiem un īpaši motivētiem cilvēkiem, kuri ir darbojušies attīstības jomā un guvuši akadēmiskus un profesionālus panākumus, kā arī spēj būt vadītāji. Pasaules banka gadā saņem apmēram 10 000 pieteikumu; no tiem tiek atlasīti apmēram 30 kandidāti,  kurus divreiz norīko gadu ilgam darbam pēc rotācijas principa.

“Es uzskatu, ka tā bija veiksme, ka varēju piedalīties jauno speciālistu programmā, tāpēc ka varēju strādāt kopā ar izciliem speciālistiem un darbvadītājiem.”
Frederiks no Vācijas

Kā kandidēt
Lai varētu kandidēt, tev ir jāizpilda šādi nosacījumi:
- tev jābūt vecumā līdz 32 gadiem,
- tev ir jābūt maģistra grādam vai līdzvērtīgai izglītībai,
- tev brīvi jāpārvalda angļu valoda,
- tev ļoti labi jāzina vismaz viena no Bankas pārējām darba valodām: arābu, ķīniešu, franču, portugāļu, krievu vai spāņu valoda,
- tavai specializācijai ir jābūt kādā no Pasaules Bankas darbības jomām, piemēram, ekonomika, finanses, izglītība, sabiedrības veselība, sociālās zinātnes, inženierija, pilsētplānošana un dabas resursu apsaimniekošana,
- tev jābūt vismaz 3 gadu atbilstīgai politiskā darba pieredzei vai doktora līmeņa akadēmiskajai izglītībai.
Jauno speciālistu programmai šobrīd neizrauga cilvēkus ar grādu tādās jomās  kā datorzinātnes, cilvēkresursi, grāmatvedība, tirgvedība, tiesības un valodniecība, ja vien kandidātiem nav otrs akadēmiskais grāds iepriekš uzskaitītajās jomās.

Termiņi
Elektroniskās pieteikumu veidlapas pieņem ik gadu no 1. maija līdz 30. jūnijam, un atlases process ilgst deviņus mēnešus. Ja tu tiec atlasīts, tu iesaisties šajā programmā nākamā gada septembrī.

Kopš šīs programmas izveides tajā ir piedalījušies 1500 cilvēku. Tagad šie cilvēki strādā Pasaules Bankā.

 

publicēts: C., 13/08/2015 - 15:11


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!