Evrópska ungmennagáttin
Upplýsingar og tækifæri fyrir ungt fólk vítt og breitt í Evrópu.

Nodarbinātība Eiropā

Nav noslēpums, ka Eiropā ir liels bezdarbs, bet 2010. gadā puse no tiem, kuri atrada darbu, bija vecumā no 19 līdz 29 gadiem. Tas nozīmē, ka 2010. gadā darbu atrada apmēram 20 miljoni jauno eiropiešu. Kā vari būt viens no tiem?

Protams, iesākumam vari sazināties ar savu vietējo valsts nodarbinātības dienestu.
Ir arī Eiropas darba mobilitātes portāls EURES, kurš apvieno vairāk nekā 5000 valsts nodarbinātības biroju visā Eiropā. Tas palīdz darba meklētājiem satikties ar darba devējiem un piedāvā aktīva atbalsta pakalpojumus.

Kādā vecumā vari sākt strādāt
ES bērnu darbs ir aizliegts, un tu nevari strādāt, ja neesi sasniedzis 15 gadu vecumu vai ja joprojām turpini pilna laika obligāto izglītošanos. Tomēr ir viens vai divi izņēmumi, kad var  strādāt 13 vai 14 gadu vecumā.
Ir arī īpaši ES veselības un drošības noteikumi, kas paredzēti tam, lai aizsargātu jaunus cilvēkus vecumā līdz 18 gadiem. Tie, piemēram, norāda uz darbu veidiem, kas nav piemēroti jauniem cilvēkiem, — tie ir darbi, kas neatbilst jauniešu garīgajām vai fiziskajam spējām vai ietver veselībai kaitīgu saskarsmi ar bīstamām vielām.
ES noteikumi par jaunu cilvēku darba apstākļiem.

Uzlabo savas iespējas

  • Atvēli laiku un uzmanību tam, lai uzrakstītu labu CV.
  • Parūpējieties, lai tavs profils internetā (sociālo tīklu vietnēs u.c.) tev nekaitētu. Tagad daudzi darba devēji izmanto internetu, lai noskaidrotu vairāk par darba pieteikumu iesniedzējiem. Veic meklēšanu par sevi, lai redzētu meklēšanas rezultātus.
  • Esi aktīvs:
  1. sazinies ar uzņēmumiem pa tiešo arī tad, ja nav nekāda uzaicinājuma;
  2. mēģini izcelties pārējo vidū;
  3. jautā draugiem un paziņām, vai viņiem ir zināmas brīvas darba vietas;
  • parūpējies, lai visas noderīgās kontaktpersonas zinātu, ka esi pieejams un kādas ir tavas īpašās prasmes.
  • padomā, vai nav vērts apgūt kādu profesionālās izglītības programmu, — daudzos uzņēmumos novērtē kandidātus, kuri var piedāvāt ko vairāk par augstskolas izglītību.

 

Útgefið efni: Fim, 13/08/2015 - 14:48


Tweet Button: 

Skyldir tenglar


Info for young people in the western balkans

Vantar þig ráðgjöf sérfræðings?

Ask us!