Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa jauniešu par darbu domā īstermiņā

Katrs trešais jaunietis, kurš nonācis savā pirmajā darbavietā, neplāno tajā veidot karjeru. Eksperti un darbadevēji norāda, ka tieši mērķtiecība un atbildība no pirmās darbadienas palielina iespējas sasniegt profesionālās virsotnes.

Biežākie iemesli īstermiņa karjeras izvēlei ir pārliecība, ka darbs ir pagaidu risinājums, līdz izdosies to atrast savā profesijā, vai papildu ienākumu avots, ko iespējams apvienot ar skolu. Kā trūkums tiek norādītas arī ierobežotas karjeras izaugsmes iespējās, noskaidrots jauniešu attīstības programmas Go Beyond un Statoil Fuel & Retail Latvia veiktajā aptaujā.

 

Iemesli pirmās darbavietas izvēlei visbiežāk saistīti ar patstāvību – 40% aptaujāto norāda, ka tas ir finansiāls atbalsts neatkarīgai dzīvošanai no vecākiem, 30% iespēja gūt profesionālu pieredzi un zināšanas, bet 15% jauniešu tas ir papildu kabatas naudas avots.

 

Statoil Fuel & Retail Latvia Biznesa atbalsta departamenta direktore Zanda Šmate norāda: “Jauniešu vidū pret darbu ir ļoti atšķirīga attieksme, bet, strādājot ar vairāk nekā 200 jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem, novērojam, ka profesionālu mērķu izvirzīšana ir noteicošā, lai virzītos pa karjeras kāpnēm. Piemērs tam ir Statoil jaunie darbinieki, kas ik gadu var pieteikties programmai “Nākotnes vadītājs”, kur izlaiduma dienā 80% no dalībniekiem jau kļuvuši par degvielas uzpildes stacijas vadītāja vietnieku. Pirmā karjeras izvēle ir iespēja apdzīt pārējos un pieteikt sevi darba tirgū, tāpēc aicinām to izvēlēties rūpīgi un atbildīgi.”

 

Go Beyond ir jauniešu attīstības programma, kas nodrošina Latvijas jauniešiem iespēju attīstīt savas profesionālās un sociālās prasmes, tādējādi uzlabojot viņu konkurētspēju darba tirgū. “Uzsākot savas darba gaitas, ir jādomā par savām saistībām ilgtermiņā, jo motivācija un apņēmība ir īpašības, kuras no darbadevēja puses tiks novērtētas,” papildina Go Beyond programmas dalībniece Alise Krauja.

 

Par aptauju:
Interneta aptauja veikta 2014. gada novembrī un decembrī, aptaujājot 321 respondentus vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Aptauja tika veikta Go Beyond programmas ietvaros, dalībniekiem veicot sociālo projektu par jauniešu augsto bezdarba līmeni.

 

Par Statoil Fuel & Retail Latvia:
Statoil Fuel & Retail Latvia ir starptautisks mazumtirdzniecības uzņēmums, kas 2014. gadā kļuvis par labāko darba devēju tirdzniecības sektorā. Darbs Statoil ir iespēja jauniešiem paralēli studijām iegūt pirmo pieredzi un zināšanas klientu apkalpošanas, pārdošanas, finanšu, mārketinga, drošības un citās jomās, ko pēdējā gada laikā, strādājot degvielas uzpildes stacijās (DUS), jau izmantojuši vairāk nekā 180 jaunieši. Veiksmīgo sadarbību raksturo godīgums, pozitīva un pretimnākoša attieksme, atbalsts, apmācības, kā arī izaugsmes iespējas, kas mērķtiecīgākajiem pārdevējiem sniedz iespēju turpināt karjeru vietnieka vai vadītāja amatā degvielas uzpildes stacijā, kā arī profesionāli attīstīties vadītāja vai speciālista amatā birojā.

 

publicēts: Pk., 17/04/2015 - 15:44


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!