Portalul european pentru tineret
Informaţii şi oportunităţi pentru tinerii din Europa.

Programmā „Augšup” noslēdzas apmācības jauniešu mājās

Šogad valsts jaunatnes politikas prioritāte Latvijā ir atbalsta sniegšana sociālās atstumtības riskam pakļautajiem jauniešiem.

Tādēļ Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas īsteno jaunatnes politikas valsts programmu, organizēja ilgtermiņa apmācību kursu „Augšup”. Turpinājumā uzzini, kā notika šīs apmācības.

 

Bērnunamos un jauniešu mājās dzīvojošajiem jauniešiem bija iespēja piedalīties četrās dažādās 10 dienu apmācību programmās, lai pilnveidotu savas saskarsmes prasmes, uzzinātu par savām nākotnes profesijām un studiju iespējām, apzinātos veselīga dzīvesveida nozīmi, kā arī apzinātu savā apkārtnē pieejamās iespējas un iepazītu citu kultūru pārstāvjus. Programmās piedalījās ap 50 jauniešu.

 

„Sadarbības un saskarsmes attīstīšana” – šī apmācību programma norisinājās Talsu novada Strazdes bērnu namā un Ventspils sociālās aprūpes namā „Selga”. Programmas ietvaros  jaunieši ar dažādām neformālās izglītības metodēm pilnveidoja savas saskarsmes prasmes – iepazina viens otru, mācījās risināt konfliktus, iepazina emocijas un to izpausmes, kā arī veidoja savu avīzi un īsfilmu par projektā piedzīvoto.  

 

 „Mana sapņu profesija” – šī apmācību programma norisinājās Daugavpilī – bērnu namā „Priedīte” un Naujenes bērnu namā. Jauniešiem bija iespēja paplašināt savu redzesloku, iepazīstot dažādas profesijas, piemēram, intervējot dažādu profesiju pārstāvjus. Jaunieši apmeklēja vairākus uzņēmumus, lai gūtu priekšstatu par to darbību un to, kā uzņēmumi atlasa sev nepieciešamos darbiniekus. Programmas dalībnieki mācījās sagatavot veiksmīgu CV un motivācijas vēstuli. Jaunieši arī viesojās Daugavpils Universitātē, lai uzzinātu par pieejamajām studijām, kā arī ieguva nelielu darba pieredzi, kā brīvprātīgie piedaloties Daugavpils pilsētas svētkos.

 

„Veselīgs dzīvesveids” – programma norisinājās Elejas, Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centra un Jelgavas SOS jauniešu mājās. Jauniešiem bija iespēja apgūt veselīga dzīvesveida pamatus, gūstot priekšstatu par tā daudzveidīgajiem aspektiem – ne tikai par veselīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu, bet arī psihoemocionālajiem aspektiem. Bija iespēja tikties ar dažādu sporta veidu pārstāvjiem, praktiski mācīties gatavot ēst, kā arī iedvesmoties no tematiskām filmām un uzdevumiem.

 

„Es sev un citiem” – šīs programmas dalībniekiem Kokneses novada ģimenes krīzes centrā „Dzeguzīte” bija iespēja izzināt sevi – gan apzinot savas vērtības, nākotnes vīzijas, kā arī apgūstot praktiskas zināšanas par CV sagatavošanu. Jaunieši varēja arī iepazīties ar vietējo uzņēmēju pieredzi, kā arī iepazīties ar citu valstu brīvprātīgajiem. Savukārt Kokneses pilsētas svētkos jauniešiem bija iespēja pašiem izmēģināt, kā tas ir būt brīvprātīgajiem – viņi piedalījās pilsētas izrotāšanā un radošajās darbnīcās, kurās pilsētas svētku apmeklētājiem piedāvāja dažādas iespējas – mācīja veidot papīra ziedus vai rokassprādzes, bet lielāko popularitāti gan brīvprātīgo jauniešu, gan apmeklētāju vidū guva hennas zīmējumi.

 

Autors: Vita Vodinska, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Ārvalstu finanšu instrumentu un citu programmu daļas programmu vadītāja

Publicat: L, 05/10/2015 - 14:33


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Ai nevoie de asistență sau consiliere din partea unui expert?

Adresează-ne o întrebare!