Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

300 pedagogi gatavi pārmaiņām skolā

Teju 300 pedagogi no visas Latvijas piesakoties programmai “Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns” jauno gadu sākuši ar apņemšanos mainīt skolēnu mācību paradumus un veicināt viņu sasniegumus šodien un nākotnē.

Kopumā projektā pieteikušās 73 skolas no visas Latvijas – 15% no Rīgas un Rīgas reģiona, 25% no Vidzemes, 23% no Latgales, 12% no Kurzemes un 10% no Zemgales reģiona.


Iespējai piedalīties Samsung organizētajās četru mēnešu apmācībās pieteikušās skolas, kas ir motivētas ieviest digitālo pārmaiņu projektus, ar mērķi panākt aktīvāku skolēnu iesaisti un plašāku tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Aktīvāko pieteicēju vidū ir 11 Rīgas skolas, piecas skolas no Daugavpils un Jelgavas, bet pa divām skolām no Cēsīm, Grobiņas, Gulbenes, Mālpils, Rēzeknes, Siguldas, Talsiem, Tukuma un Ventspils.


“Vairākas mācību iestādes norāda, ka jauniešu kompetence modernajās tehnoloģijās nereti pārspēj pedagogus. Vienlaikus mainījusies arī jauniešu domāšana un spēja uztvert un analizēt informāciju, tāpēc skolotāji labprāt izvēlas piedalīties projektos, kas palīdz izzināt skolēnu motivāciju un dod vērtīgus instrumentus turpmākajā darbā,” kā galveno skolu motivāciju piedalīties programmā min Iespējamās misijas direktors Mārtiņš Kālis.


“Kā norāda “Samsung Skola nākotnei” veiktā skolēnu aptauja, vairāk nekā puse jauniešu uzskata, ka mācību procesu interesantāku padarītu jauno tehnoloģiju izmantošana. Tāpēc jo īpaši svarīgi, lai arī pedagogi saskata šo nepieciešamību un ir gatavi meklēt efektīvākos veidus, kā strādāt ar mūsdienu skolēnu,” saka Samsung Skola nākotnei programmas vadītāja Baltijas valstīs Maija Āboliņa-Tomsone.


"Samsung Skola nākotnei" programmā kopumā tiks apmācītas 15 skolu komandas jeb 60 skolotāji un skolu direktori, kuriem programmas laikā būs jāgatavo digitālo pārmaiņu projekts. Lai veiksmīgi sagatavotu projektu, skolotāji programmas ietvaros apmeklēs piecus mācību moduļus, kuros uzzinās kā komunicēt ar mūsdienu skolēnu un iesaistīt viņu mācību procesā, kā arī tiks iepazīstināti ar aktualitātēm izglītības jomā, digitālajām tehnoloģijām un to jēgpilnu izmantošanu. Komanda ar ilgtspējīgāko digitālo pārmaiņu projektu, kas vērsts uz skolēnu sasniegumu veicināšanu, balvā saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām savai skolai.


18.-20. janvārī notiks pusfinālistu intervijas kompetentas un stingras žūrijas uzraudzībā, bet jau 22. janvārī būs zināmi finālisti, kas piedalīsies apmācību programmā.

 

Papildu informācija:
Maija Āboliņa-Tomsone
“Samsung Skola nākotnei” programmas vadītāja Baltijā
E-pasts: m.abolina@samsung.com
Tel: 26518746


Pusfināla skolu saraksts

Aizkraukles novada ģimnāzija
Baltinavas vidusskola
Biķernieku pamatskola
Daugavpils 3. vidusskola
Daugavpils Centra vidusskola
Daugavpils Valsts ģimnāzija
Grundzāles pamatskola
Jelgavas Spīdolas ģimnāzija
Jelgavas Valsts ģimnāzija
Krāslavas Valsts ģimnāzija
Limbažu novada ģimnāzija
Mālpils internātpamatskola
Mālpils novada vidusskola
Ogres 1. vidusskola
Preiļu Valsts ģimnāzija
Raunas vidusskola
Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija
Rīgas 22. vidusskola
Rīgas 25. vidusskola
Rīgas 64. vidusskola
Rīgas 96. vidusskola
Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem
Rīgas Teikas vidusskola
Š. Dubnova Rīgas Ebreju vidusskola
Talsu novada Vakara un neklātienes vidusskola
Tilžas vidusskola
Tukuma Raiņa ģimnāzija
Tukuma Vakara un neklātienes vidusskola
Valmieras Pārgaujas ģimnāzija
Ventspils 1. pamatskola

 

publicēts: T., 13/01/2016 - 09:30


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!