Tairseach Eorpach na hÓige
Eolas agus deiseanna do dhaoine óga ar fud na hEorpa.

Mūsdienu skolotāja izaicinājums – motivēti skolēni

Lielākā daļa jauniešu skolu apmeklē un mācās ar interesi, tomēr katrs ceturtais atzīst, ka darbs stundās viņiem nepatīk.

25% skolēnu labprātāk mācību priekšmetus apgūst mājās vai nemācās nemaz, secināts Latvijas skolēnu un skolotāju aptaujā.

Atklājot projekta “Samsung Skola nākotnei” trešo sezonu, eksperti diskusijā “Jaunais skolēns” atzina, ka lielākais mūsdienu pedagoga izaicinājums ir jauniešu motivācijas veicināšana, sadarbība ar skolēniem, kā arī jauno tehnoloģiju integrēšana mācību procesā.

Pasākumā un diskusijā piedalījās Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš, “Talentor Latvia” partnere Agata Anča, Druvas vidusskolas skolotājs Normunds Svētiņš, Rīgas Skolēnu domes prezidents Toms Reinis un “Iespējamā misija” direktors Martiņš Kālis, savukārt klausītāju vidū bija izglītības pārvalžu darbinieki, kā arī skolotāji un direktori no visas Latvijas.

“Šobrīd skolā mācās tā paaudze, kurai profesijas vēl nav izdomātas, taču, strādājot ar uzņēmumiem, redzu, ka nereti svarīgāk par prasmēm ir motivācija. Darba devēji grib redzēt degošas acis, taču to var panākt tikai tad, ja jaunietis aug motivētā vidē, kur šo vēlmi būt ieinteresētam palīdz izkopt gan skolotāji, gan vecāki,” skaidro Agata Anča.

 “Savā skolotāju pieredzē esmu novērojis, ka iedvesmot skolēnus var tie pedagogi, kuriem rūp jauniešu nākotne. Ir vieglāk dzīvot rāmjos, bet skolotāja uzdevums ir paplašināt redzesloku, atrast pieeju, kā strādāt ar dažādiem bērniem un pielāgoties viņu mācīšanās tempam. Ļoti iespējams, ka arī tehnoloģiju risinājumi to palīdzēs īstenot,” stāsta “Iespējamā misija” direktors Mārtiņš Kālis.

 “Samsung Skola nākotnei” programmas padomnieku grupas vadītājs Mārcis Auziņš norāda: “Skolotāji neuzdrošinās tehnoloģijas izmantot, jo viņiem pašiem nav šīs mācīšanās pieredzes, taču bērni un jaunieši ar tehnoloģijām ir izauguši. Tagad, neļaujot viņiem ierīces lietot mācību procesā, mēs principā lūdzam atteikties viņiem no savas personības daļas, tāpēc, ja skolas grib būt mūsdienīgas un progresīvas, arī tām ir jāmainās.”

“Moderna pieeja mācībām ir svarīga arī no praktiskiem apsvērumiem. Ir būtiska atšķirība, vai uz skolu jāņem grāmatu kaudze, vai tomēr varu stundām un kontroldarbiem gatavoties, aktuālo mācību vielu lasot telefonā vai datorā. Liela daļa jauniešu tehnoloģijas lieto izklaide, bet, ja skolā parādītu, kā tās izmantot, lai paplašinātu redzesloku, mēs varētu kļūt konkurētspējīgāki nākotnē,” papildina Rīgas skolēnu domes prezidents Toms Reinis.

Pagājušā gada uzvarētāju komandas pārstāvis Normunds Svētiņš atgādina: “Samsung programmas plusi bija daudzpusīgā pieeja, jo tās laikā saliedējām komandu, iemācījāmies formulēt mērķus, prezentēt idejas un daudzas citas praktiski noderīgas lietas, kas tiek citādi atstātas pašplūsmā. Tomēr, lai to sasniegtu, vissvarīgākais bija izveidot īsto komanda, kā arī direktora atbalsts. Ja visos līmeņos nebūs vēlme mainīties, pārmaiņas iedzīvināt neizdosies.”

"Samsung Skola nākotnei" apmācību programmai "Jaunais skolēns" līdz 2015. gada 30. decembrim ir aicinātas pieteikties vispārizglītojošo skolu komandas no visas Latvijas. Dalība apmācību programmā ir bez maksas. Kopumā apmācītas tiks 15 skolu komandas, kurām programmas laikā būs jāgatavo arī pārmaiņu projekts par to, kā vairāk iedzīvināt tehnoloģiju izmantošanu skolā un kā vairāk mācību procesā iesaistīt skolēnus.  Komanda, kura programmas žūrijas vērtējumā tiks atzīta par labāko, balvā saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām savai skolai. Pieteikšanās anketa jālejupielādē un jāaizpilda mājaslapā skolanakotnei.lv.

 

Papildu informācija:
Artūrs Eglītis
“Samsung Skola nākotnei” programmas koordinators
E-pasts: arturs.eglitis@ka.lv
Tel: 29408181

Foilsithe: Déa, 10/12/2015 - 13:44


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

An bhfuil cúnamh nó comhairle uait?

Cuir ceist orainn!