Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Euroscola - iespēja izteikt savu viedokli

Jauns konkurss Euroscola! Aicinām Latvijas vidusskolēnus piedāvāt savu ES nākotnes vīziju.

Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojs aicina vidusskolēnus no visas Latvijas piedalīties jaunajā konkursā Euroscola un cīnīties par iespēju doties apmaksātā braucienā uz EP Strasbūrā (Francijā), lai klātienē kopā ar citu ES dalībvalstu vidusskolēniem labāk izprastu EP darbu un gluži kā EP deputāti diskutētu par ES aktualitātēm.

 

Četru gadu laikā šī konkursa ietvaros uz EP devušies jau vairāk nekā 1000 meitenes un zēni no visiem Latvijas novadiem.  

 

Balvu Valsts ģimnāzijas komandai dalība Euroscola un EP apmeklējums bijis piedzīvojumiem bagāts notikums, kas paplašinājis jauniešu redzesloku. "Jaunieši aizdomājās par politiku, dabas aizsardzību un interneta vidi no pavisam cita rakursa, nekā sēžot skolas solā," uzsver skolotāja Biruta Vizule.

 

"Tās ir gan jaunas zināšanas par Eiropas Savienību, gan arī iespēja skolēniem gūt pārliecību par sevi. Nevajag baidīties piedalīties!" iedrošina arī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas darbā Signe Berga.

 

Rīgas 25.vidusskolas skolotājs Tālivaldis Mežis stāsta, ka pēc brauciena uz Strasbūru daudzi jaunieši iedraudzējušies ar citu valstu skolēniem. "Strasbūrā daudzi jūtas kā zivs ūdenī - skolēni aktīvi diskutē, lec kājās, lai izteiktos, un atrod domubiedrus, ar ko pēc tam sarakstās sociālajos tīklos," atklāj pedagogs.

 

Konkursa noteikumi
Euroscola konkursa tēma ir "Jaunatnes vīzija par ES". Tajā var piedalīties 10.-12. klašu skolēni: komandām EP Informācijas birojam jāiesniedz īss un skaidrs sava redzējuma kopsavilkums, kā arī tas jāpārvērš vizuālā plakātā.

 

Darbus vērtēs EP Informācijas biroja žūrija pēc šādiem kritērijiem:  konkursa prasību izpilde, domas skaidrība, idejas oriģinalitāte un vizuālā uztveramība.

 

"Interesei par politiku nav vecuma cenza, svarīgi, lai arī jaunieši interesējas par procesiem sabiedrībā," uzsver EP Informācijas biroja vadītāja v.i. Marta Rībele. EP un ES ministru Padomes pieņemtās regulas un direktīvas ietekmē līdz pat 80% Latvijas likumu.

 

Kontakti papildus informācijai par Euroscola:
Marta Rībele,
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
marta.ribele@europarl.europa.eu;

 

publicēts: C., 07/11/2013 - 15:09


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!