Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Sindijalo – populārākā Youtube blogere Latvijā

Sindija Lozgačova ir 16-gadīga jauniete no Siguldas, par kuru pat bez pārspīlējumiem var teikt – viņa ir populārākā jauniete Latvijā.

Viņas Youtube kanālam – Sindijalo – septembra sākumā bija jau vairāk kā 25 500 sekotāju. Kas ir viņas panākumu atslēga?


Apskatot Sindijas Youtube kanālu, redzam, ka video blogu publicēšanas vidējais biežums ir reize nedēļā. Vidējais video skatījumu skaits – no 55 līdz pat 98 tūkstoši. Iespaidīgi, vai ne? Sindija savos video stāsta par pavisam vienkāršām lietām – par visu, kas viņai šķiet interesants, nozīmīgs un video stāsta vērts. Piemēram, video ar nosaukumu „Es mīlu skolu”, kas publicēts īsi pirms skolas sākuma. Tieši ar šo video Sindija aizsāk video sēriju „Atpakaļ uz skolu”. Šajā video jauniete atklāti atzīst, ka viņa, izsakot skaļi teikumu – es mīlu skolu – dara kaut ko tādu, ko normālos apstākļos neviens jaunietis nedarītu. Video Sindija dalās ar lietām, ar kurām šo mācību gadu ir izdomājusi padarīt ne tik briesmīgu. Piemēram, Sindijai patīk jauno mācību gadu sākt ar jaunu mugursomu (to viņa pasūta internetā, jo nevēlas, ka vēl kādam būtu tāda pati soma, kā viņai). Tad vēl Sindija padalās ar ideju, kā metāla rakstāmpiederumu turētāju nokrāsot zilā krāsā (tā, starp citu, ir Sindijas mīļākā krāsa), kā arī viņas mācību gadu priecīgāku noteikti padarīs arī jaunais koka telefona turētājs. Veikals, kurš izplata tieši šādus koka telefona turētājus, apsolījis visiem Sindijas sekotājiem, kuri kupona kodā ierakstīs viņas Youtube vārdu Sindijalo, tos piegādāt visā Latvijā bez maksas.   


Video, kura nosaukums ir „Kādēļ man uz galvas ir puķes” Sindija stāsta, ka bijusi Holi krāsu festivālā Lucavsalā, vēlu vakarā atgriezusies mājās, mazgājusi no matiem zaļo krāsas pulveri (tas nekas, ka bijusi ļoti nogurusi), bet pusdivos ar fēnu matus gan vairs nav žāvējusi, jo matu fēns bija istabā, kurā guļ viņas mamma un Sindija nav gribējusi viņu pamodināt. Tādēļ tapa video ar krāšņajām puķēm uz meitenes galvas.


Savukārt video, kura nosaukums ir „Pilns skapis ar Ķīnu”, Sindija atklāj savu skapja saturu un to, ka viņa iegādājas apģērbu trijos ķīniešu interneta veikalos. Tāpat Sindijas Youtube kanālā atradīsi video ar nosaukumiem „Līgo svētku iedomas vs realitāte”, „Atriebība ar privātu numuru 1”, „Atriebība ar privātu numuru 2”, „Foto no 2008. gada”, „Mana māja” un daudzus, daudzus citus. Visos video virmo vienojoša enerģija – tas ir maksimālisms, atvērtība, dabiskums, spontanitāte un drosme būt pašai.


Turpinājumā iztaujājam pašu Sindiju – kā viņa jūtas kā mūsdienu jauniete mūsdienu Latvijā?


Kā tev klājas? Redzot, cik ilgi sanāca saskaņot intervijas laiku, secinu, ka esi ļoti aizņemta jauniete.
Tiešām, šovasar man nemaz nav bijis daudz laika atpūsties. Visu laiku kaut kas jādara. Pārsvarā visu laiku veidoju video. Cilvēkiem tie patīk un daudzi grib sadarboties ar mani.


Kādus video taisi?
Mani video ir par visu, ko vien vēlos. Nofilmēju un tad tos publicēju internetā. Esmu filmējusi video arī citiem, kas pasūta.


Pēc mūsu sarakstes saprotu, ka tev šovasar bija arī algots darbiņš?
Jā, man vienu mēnesi bija vasaras darbs, bet tas nebija saistīts ar video filmēšanu. Siguldas domē biju pieteikusies jauniešu vasaras darbam un saņēmu iespēju strādāt. Strādāju viesnīcā par istabeni, palīdzēju arī viesnīcas apkopējai.


Kā radās ideja par savu Youtube kanālu?
Tas notika pirms kādiem četriem gadiem, kad sāku meklēt un pētīt, kas vispār internetā notiek. Atradu tādu mājaslapu kā Youtube. Pēc neilga laika atradu arī tādus „youtuberus”, kāda pašlaik arī pati esmu. Protams, tie, kurus es atradu, runāja angļu valodā un bija pārsvarā no Amerikas. Man ļoti patika viņu video stils, tādēļ vēlējos ko līdzīgu arī pati izmēģināt.


Cik tev tad bija gadu?
Tad, kad uztaisīju savu pirmo video, man bija 14. Tagad man ir 16, tā ka sanāk, ka jau divus gadus nodarbojos ar video.


Kā tev sāka rasties sekotāji Youtube kanālā?
Pašā sākumā mani sekotāji bija mani tuvākie draugi. Viņu skaits nemaz tik liels nebija. Varbūt kādi 20? Atceros, ka pirmie 100 sekotāji manam kanālam parādījās tikai pēc astoņiem mēnešiem. Pēc tam sekotāju skaits sāka palielināties straujāk. Pavisam nesen manam kanālam sekoja jau 25 tūkstoši. Visgrūtāk gāja ar pirmajiem simts.


Kā tev pašai šķiet, kas ir tā panākuma atslēga, kādēļ izdevies sasniegt tik daudz sekotāju?
Tas, ka sekotāji viens otram sāka stāstīt par manu Youtube kanālu. Viņi paši sāka mani „šērot” savos sociālajos kontos. Draugu draugi mani sāka ieraudzīt un tā arī viss aizgāja plašumā.


Kur smelies idejas saviem video?
Tās parasti ir balstītas uz notikumiem, kas notiek ar mani un ap mani. Vēroju, kas aktuāls notiek, un par to arī veidoju video. Man ar idejām nav sarežģīti. Drīzāk man pietrūkst laika, lai visas idejas attīstītu.


Kādas tev pašai ir sajūtas, ka tev ir tik daudz sekotāju?
Manam prātam tas ir neaptverami, cik tas ir daudz – 25 tūkstoši sekotāju, kā arī tas, kādēļ viņi ir sākuši sekot manam Youtube kanālam.


Redzēju, ka vasaras sākumā tev bija tikšanās ar daļu no saviem sekotājiem Mežaparkā. Ko darījāt?
Tā bija mana pirmā tikšanās, bet tagad man bail kaut ko līdzīgu atkārtot, jo baidos, ka atnāks pārāk daudz cilvēku. Šajā tikšanās reizē man uzdeva jautājumus, es uz tiem atbildēju. Visiem klātesošajiem piedāvāju iespēju arī tikt manā video. Cilvēki citreiz man atnes kādu dāvaniņu, raksta arī vēstules. Man ir ļoti daudz vēstuļu no maniem sekotājiem.


Kādi ir tavi sekotāji?
Ja paskatās Youtube statistikā, tad 35 % no visiem ir zēni. Pārsvarā man seko jaunieši no 8 gadu vecuma, bet ir arī tādi, kas skatās manus video un kuriem ir 30.


Ko tu ieteiktu citiem, kas arī vēlas tik daudz sekotāju?
Galvenais – būt pašam. Būt tādam, kāds tu esi. Necensties kādu atdarināt. Vajag būt oriģinālam. Neviens negrib redzēt vienu un to pašu saturu divos vai vairāk citos kanālos.


Kā jūties kā 16 gadīga jauniete mūsdienu Latvijā?
Pat nezinu, kā lai pasaka. Zinu, ka mana mamma ir lepna par to, ka esmu kaut ko sasniegusi un ka to esmu izdarījusi, sēžot pie datora. Man pašai par sevi grūti runāt. Esmu priecīga, ka varu darīt to, kas man patīk. Un priecājos, ka arī cilvēkiem patīk tas, ko daru.


Kur tu mācies?
Šogad pabeidzu 9. klasi un sāku mācīties 1. kursā Rīgas dizaina mākslas vidusskolā. Esmu izvēlējusies reklāmas dizaina mākslu. Nākotnē gribētu strādāt kaut kur saistībā ar televīziju vai radio. Man svarīgi būt sabiedrībā.


Ko citiem jauniešiem ieteiktu – ko darīt, lai atrastu īsto nodarbošanos, kas patīk?
Ir jāmēģina viss, ko dzīve piedāvā. Kad jūt, ka tā ir īstā lieta, tad to arī vajag darīt, darbošanos vajag izbaudīt. Katrs jau pats jutīs un sapratīs, vai tā ir tā lieta, kas patīk vai nav. Galvenais ir darīt, jo neizmēģinot, nevar saprast, vai patīk. Pati esmu spēlējusi klavieres, gājusi mākslas pulciņos un mākslas skolā, esmu mēģinājusi arī dejot, bet tas īsti nesanāca. Tad atnāca internets un atklāju, ka Youtube varu taisīt video.

 

Autors: Kintija Bulava

publicēts: P., 05/10/2015 - 14:23


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!