Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Digitālā darbvirsma: politikas veidotāju rīks, kā ieklausīties jauniešos

Vai tev ir sajūta, ka tavā skatījumā neieklausās politikas veidotāji? DEEP-Linking Youth ir izstrādājusi sociālo mediju monitoringa platformu, lai ļautu ES politikas veidotājiem ieraudzīt izaicinājumus ar kuriem saskaras Eiropas jaunieši.

Par ko tas ir? Sociālo mediju klausīšanās. Citiem vārdiem sakot, Digitālā darbvirsma ir monitoringa platforma, kas apkopo publisko komentārus un ierakstus Twitter, blogos un Facebook publiskajās grupās, izmantojot atslēgas vārdus. Šis rīks ir uzsācis darbību 2017. gada 22. Martā, šobrīd darbosies testa versija par jauniešu mācību mobilitāti, kas nozīmē, ka no šodienas visi ieraksti par brīvprātīgo darbu, darbu vai mācībām ārvalstīs vai programmu „Erasmus+” tiks apkopoti Digitālajā darbvirsmā.

 

Šīs akcijas ideja ir tajā, ka politikas veidotāji ieklausīsies viedokļos, kas parasti netiek uzklausīti. Mērķis nav mudināt jauniešus uzrunāt institūcijas, bet veicināt politikas veidotāju pieeju viedokļiem, kas tiek pausti tiešsaistē.  Galvenais mērķis ir izmantot e-līdzdalību kā instrumentu, lai veicinātu jauniešu aktīvu līdzdalību demokrātiskā dzīvē.

 

Šo projektu atbalsta Eiropas Komisija, to vada European Citizen Action Service sadarbībā ar Erasmus Student Network, The Consultation Institute, Civil College Foundation, ProInfo Foundation, GONG un Citizens Foundation.

 

Konsultāciju institūta direktors Remerts Keizers (Remmert Keijzer) apgalvo, ka šis rīks sniedz iespēju lēmumu pieņēmējiem „labāk saprast jauniešu skatījumu, jo viņi redz, kurš ko saka, kad un kur, turklāt vai tas ir pozitīvi, vai negatīvi”. Vidēji dienā tiek apkopoti 50.000-60.000 ieraksti 35 valodās, kas tālāk tiek iztulkoti angļu valodā, izmantojot Google Translator.

 

Šis lielais datu apjoms par mācību mobilitāti tālāk tiek kategorizēts, atbilstoši trīs problēmjautājumiem, kurus ir noteicis Eiropas Studentu tīkls (ESN): mājsaimniecība, finanses un universitāte. ESN prezidents Safi Sabuni paskaidro, ka ir arī atsevišķa kategorija „Citi”, kurā apkopota informācija, kas saistīta jauniešu mobilitāti, tomēr tajā netiek identificēti problēmjautājumi. „Šī darbvirsma var mums palīdzēt laikus pamanīt jaunus izaicinājumus,” apstiprina Sabuni.

 

Kā tas strādā? Pilsoņu fonda dibinātājs Roberts Bjarnasons (Robert Bjarnason) paskaidro, ka šobrīd ieraksti tiek šķiroti kā atbilstoši vai neatbilstoši, kategorijas ir publiski pieejamas. Šī manuālā klasifikācija „trenē” algoritmi, kas drīzumā spēs pats klasificēt datus.

 

Elisa Lironi norāda, ka „no miljons ierakstiem, tiek izfiltrēti tūkstoši. Platformu varēs izmantot politikas veidotāji, iespējams kāds komentārs rosinās diskusijas ES.” 

publicēts: Pk., 12/05/2017 - 10:20


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!