Euroopan nuorisoportaali
Tietoa nuorille eurooppalaisille

Domā, ka vajadzētu grozīt kādu tiesību aktu?

Ko tu darītu, ja tu būtu noteicējs? Pateicoties pilsoņu iniciatīvai, vari ietekmēt ES politiku un pat ierosināt jaunu tiesību aktu.

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir veids, kā var prasīt no Eiropas Komisijas, lai tā ierosinātu jaunu tiesību aktu, un tādējādi var tieši piedalīties ES politikas veidošanā.

Sākumā ir iecere…
Ja tava iecere ir saistīta ar politikas jomu, kur Komisija ir pilnvarota ierosināt tiesību aktus, tad vari iesniegt pilsoņu iniciatīvu.
Skaidrs, ka ir jāizpilda daži formāli nosacījumi — proti, iniciatīvu nevar iesniegt viens pats. Jābūt pilsoņu komitejai, kas iesniedz iniciatīvu. 
Tev arī jāsavāc viens miljons parakstu vairākās ES valstīs. Atliek to paveikt un, iespējams, tavs mērķis būs sasniegts!

Kas tālāk?
Ja tev jau ir miljons parakstu, vari būt drošs,
-    ka Komisija rūpīgi izskatīs tavu iniciatīvu. Tu pat vari tikties ar Komisijas amatpersonām, lai savu ieceri paskaidrotu sīkāk;
-    ka par savu iniciatīvu vari pastāstīt atklātā Eiropas Parlamenta sēdē. 
Komisijai ir ar likumu noteikts pienākums sniegt oficiālu atbildi un paskaidrot, kāda ir tās ierosinātā rīcība un rīcības iemesli vai kādu iemeslu dēļ tā rīkoties atturas. 
Ja Komisija izšķirsies rīkoties, tā nāks klajā ar jauna tiesību akta oficiālu priekšlikumu. Tomēr, lai tiesību akts stātos spēkā, Eiropas Parlamentam un ES valdībām ES Padomē tas ir jāapstiprina.

Julkaistu: Pe, 14/08/2015 - 14:42


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Tarvitsetko apua tai neuvoja?

Ota yhteyttä