Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

12. augusts - Starptautiskā jaunatnes diena

Ik gadu Starptautiskā Jaunatnes diena tiek svinēta 12. augustā, kā tas ir noteikts Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālajā asamblejā.

Atbalstot jauniešu iesaisti sabiedrībā notiekošo procesu veidošanā un ietekmēšanā, Starptautiskajā jaunatnes dienā Saeimā  notiks šai dienai veltītas atvērtās debates “Jauniešu līdzdalība sabiedrībā”. Pasākuma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē www.saeima.lv 
 

Starptautiskajai jaunatnes dienai veltītajās atvērtajās debatēs norisināsies debašu turnīrs, kurā jaunieši un politiķi diskutēs par to, vai atļaut jauniešiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma. Pasākumā arī tiks prezentēts Latvijas Jaunatnes padomes veiktais pētījums par jauniešu politisko līdzdalību Latvijā. 
 

Gada garumā visā Latvijā norisinājās konsultācijas ar jauniešiem, pašvaldību pārstāvjiem un ministrijām par to, kā veicināt jauniešu politisko un sabiedrisko līdzdalību. Konsultāciju rezultātā tika izstrādātas rekomendācijas, ar kurām tiks iepazīstināti konferences dalībnieki. Savukārt pasākuma noslēgumā ir paredzēta paneļdiskusija, kurā politikas veidotāji un jaunieši diskutēs par to, vai jaunieši nav ieinteresēti aktīvi līdzdarboties sabiedrībā notiekošajos procesos un kā pauž savu viedokli un attieksmi par to.
 

Pašlaik tikai 9% jauniešu Latvijā iesaistās nevalstiskajās organizācijās, bet 2% - politiskos procesos, darbojoties politiskajās partijās un citās organizācijās. 12. Saeimas vēlēšanās pie vēlēšanu urnām devās 65% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem. 
 

Starptautiskās jaunatnes dienas atvērtās debates organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Saeimu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi un Valmieras novada fondu. 
 

Starptautiskā jaunatnes diena tiks atzīmēt arī citviet Latvijā visa mēneša garumā. Vairāk info par šo: http://bit.ly/1h4iFHU 

 

Papildus informācija:
Gundega Siliņa,  Valmieras novada fonda Jauniešu lietu koordinatore
Tālrunis: 27820430; e-pasts: gundega.silina[at]vnf.lv
http://www.vnf.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
prese[at]izm.gov.lv
www.izm.gov.lv 

 

publicēts: O., 11/08/2015 - 14:50


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!