Portal Europeu da Juventude
Informações e oportunidades para os jovens na Europa.

Godināti „Gada brīvprātīgais 2015” ieguvēji no visas Latvijas

2015. gada 5. decembrī svinīgā ceremonijā tika godināti aktīvākie Latvijas brīvprātīgie, brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas (NVO) un pašvaldības.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar „Valmieras novada fondu” un  sadarbības partneriem – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Nodarbinātības valsts aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi (LJP), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Daugavpils pašvaldības Jaunatnes departamentu, Talsu novada fondu, biedrību „brīvprātīgais.lv” – rīkoja šo pasākumu, lai pateiktos labākajiem brīvprātīgajiem par viņu nesavtīgo ieguldījumu sabiedrības labā.


2015. gada apbalvojumu saņēma:
•    Latvijas Jaunatnes padomes brīvprātīgā Krista Lubiņa no Rīgas, kura aktīvi līdzdarbojas arī skolas aktivitātēs, iesaista un motivē citus jauniešus brīvprātīgā darba veikšanā,
•    brīvprātīgais biedrībā „homo ecos” Sergejs Steļmahs, kurš Rīgas jauniešus rosina pievērsties vides aizsardzībai,
•    aktīvs un vispusīgs jaunietis Artis Krists Mednis no Burtnieku novada, kurš izveidojis savu jauniešu biedrību „VirziensA”,
•    liepājnieks Māris Kārkliņš, kurš atradis spēku piecelties pēc smagām traumām un tagad pats palīdz Neredzīgo biedrībā un citās organizācijās,
•    ilggadēja Latvijas Sarkanā krusta brīvprātīgā Sarmīte Lucaus no Dobeles,
•    Aija Utkina no Dagdas, kura Dagdas invalīdu biedrībā „Nema” vada deju nodarbības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,
•    meistars ar zelta rokām Zigmunds Zaļenko, kura veikumu novērtē visi Brocēnu iedzīvotāji,
•    Vineta Lisikova – meitene ratiņkrēslā, kura jau 10 gadus vada rokdarbu nodarbības Auces invalīdu biedrībā „Māriņa”,
•    rīdziniece Antoņida Šumilova, kura Rīgas sociālās aprūpes centros vada ķīniešu ārstnieciskās vingrošanas nodarbības.

Viena no titula „Gada brīvprātīgais 2015” saņēmējām, Latvijas Jaunatnes padomes brīvprātīgā Krista Lubiņa atklāj, kāda ir brīvprātīgā darba nozīme jaunieša izaugsmē: „Brīvprātīgajam darbam nav vecuma, izskata, tautības vai ģeogrāfisko robežu. Tam nav nepieciešams ne bakalaura grāds, ne izcilība skolā. Tas ir laiks, ko es veltu citiem un gūstu arī sev. Ja esi gatavs iesaistīties un nesavtīgi palīdzēt citiem, tad  ieguldītais laiks atmaksāsies. Mana brīvprātīgā pieredze sākās apmēram 13 gadu vecumā ar izdales materiālu dalīšanu pasākumā. Ja man kāds iepriekš būtu teicis, ka tas būs vērtīgi, es nekad neticētu. Tāpēc vienmēr dalos savā pieredzē ar citiem jauniešiem skolā un Latvijas Jaunatnes padomes brīvprātīgo tīklā. Motivēju savus vienaudžus līdzdarboties, būt aktīviem, jo brīvprātīgais darbs sniedz neskaitāmus ieguvumus savai pašizaugsmei. 5 gadu laikā esmu darījusi neskaitāmus brīvprātīgos darbus – no galdu stumdīšanas līdz pat ārvalstu ministru sagaidīšanai lidostā Latvijas prezidentūras laikā. Ikkatra mazākā līdzdarbošanās ir veidojusi platformu manai izaugsmei. Brīvprātīgais darbs Latvijas jaunatnes padomē man ļāva tikt novērtētai un veikt biroja vadītājas pienākumus. Tieši pateicoties brīvprātīgajam darbam, es tagad varu skaidri definēt, ko gribētu darīt nākotnē vai gluži otrādi, – nekad negribētu darīt. Brīvprātīgais darbs nozīmē iespēju satikt daudz jaunu draugu, domubiedru, iespēju ceļot, pilnveidot zināšanas, attīstīt prasmes visdažādākajās jomās – izmēģināt visu, ko citādi nevarētu. Brīvprātīgajā darbā es meklēju sevi, savus talantus un mērķus, un tos arī atrodu.”


Video materiāls par „Gada brīvprātīgais 2015” titula saņēmējiem: https://youtu.be/UNX6GGAWYPI

Īpašu atzinību par aktīvas sabiedriskās ikdienas veidošanu Nītaurē saņēma jauniešu organizācija „Nītaureņi” no Amatas novada Nītaures, un jauniešu radošā apvienība „Trepes” no Rīgas, kas sniedz sociālu atbalstu jauniešiem gan brīvā laika organizēšanā, gan mācībās.

Par brīvprātīgajiem draudzīgāko pašvaldību tika atzīta Madonas novada pašvaldība, kura mērķtiecīgi koordinējusi un popularizējusi brīvprātīgo darbu novadā un iesaistījusi tajā jauniešus.

Brīvprātīgo godināšanas pasākumā balvas saņēma arī Eiropas Brīvprātīgā darba organizācijas, kuras aktīvi iesniedz projektus Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrā, lai varētu uzņemt un nosūtīt jauniešus Eiropas Brīvprātīgajā darbā programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros.

„Gada Brīvprātīgais 2015” balvas ieguva tie, kas aktīvi darbojas Latvijas brīvprātīgo kustībā un ar savu nesavtīgo darbību sniedz neatsveramu ieguldījumu savu līdzcilvēku dzīvēs.

„Svarīgi atcerēties, ka ļoti liela nozīme brīvprātīgo darbā ir arī organizācijām, kas uzņemas rūpes par brīvprātīgajiem, sniedzot tiem darba iespējas, atbalstot, kā arī sagatavojot brīvprātīgos darbam ārzemēs. Latvijas organizācijas ir aktīvas gan uzņemot ārzemju jauniešus Latvijā, gan nosūtot Latvijas jauniešus veikt brīvprātīgo darbu ārzemēs. Programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros darbojas 127 akreditētas brīvprātīgā darba organizācijas, kas ikdienā strādā un iedvesmo simtiem jauniešu. Jau gandrīz 20 gadus Eiropas Brīvprātīgais darbs ļauj jauniešiem doties veikt brīvprātīgo darbu ārpus Latvijas, tādējādi ne tikai palīdzot vietējai sabiedrībai, bet arī attīstot sevi un iepazīstot citas kultūras,” uzsver JSPA direktore Daina Sproģe.

„Gada brīvprātīgais 2015” balvu nominācijā „Aktīvākā organizācija programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros” ieguva biedrība „Radi Vidi Pats” no Liepājas.

„Gada brīvprātīgais 2015” balvu nominācijā „Uzlecošā zvaigzne 2015 programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ieguva biedrība „Jēkabpils NVO Resursu centrs”.

 

Autori: Linda Kalniņa, Latvijas Jaunatnes padomes Mediju programmas direktore, Jolanta Sermā, JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente.

Publicado: qua, 23/12/2015 - 08:46


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Precisas de aconselhamento especializado?

Pergunta-nos!