Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Brīvprātīgais darbs Spānijā

Foto - Mārtiņš Mamis
Foto - Mārtiņš Mamis
Gandrīz ikviens ir domājis par to, kā aizceļot uz kādu zemi, iepazīties ar tās kultūru un cilvēkiem.

Brīvprātīgā darba piedāvātās iespējas jaunietim spēj dot šādu ieguvumi - vienlaikus apciemot sev pievilcīgu un interesantu valsti un iegūt vienreizēju darba pieredzi, kā arī papildināt savas valodas zināšanas.

Ir neskaitāmi neskaitāmi piedzīvojumi un veiksmes stāsti, ko izstāstījuši jaunieši no Latvijas, kuri izvēlējušies doties Eiropas Brīvprātīgajā darbā.

Ipazīsties ar vienu no stāstiem. Motivējošs, kā arī informatīvs stāsts par brīvprātīgo darbu krāšņajā, daudzveidīgajā un saulainajā Spānijā:

 

"Labdien! Mani sauc Mārtiņš. 2009. gads man bija notikumiem un darbiem bagāts, jo bija iespēja ceļot pa Eiropu un strādāt kā brīvprātīgajam ES neformālās izglītības programmas "Jaunatne darbībā" ietvaros. Es biju divās atšķirīgās, bet tajā pašā laikā arī līdzīgās Eiropas valstīs: Itālijā un Spānijā. Šie divi Eiropas Brīvprātīgā darba projekti patiesībā saslēdzas kopā.

Pagājušā gada sākumā, kad piedalījos savā pirmajā Eiropas Brīvprātīgā darba projektā Altamurā (Itālijas dienvidos), iepazinos ar Elizabeti, kas strādā NVO Inter Europa, kura atrodas Spānijas vismazākajā reģionā Larjohā (La Rioja), kurā tiek raudzēti Spānijas labākie vīni. Larjohas galvaspilsēta ir Logronjo, un tā atrodas Ebras upes krastos.

Šis projekts man deva lielu dzīves pieredzi. Spānijā cilvēki ir smaidīgi, ļoti vienkārši un atvērti, viņi labprāt izpalīdz svešiniekiem. Spāņi izbauda dzīvi pilnībā. Latviju varam dēvēt par divkopienu valsti, savukārt Spānija ir multikulturāla valsts, kurā iespējams satikt cilvēkus no visām pasaules malām. Un latvietim ir grūti aprast, ka vienā valstī dzīvo tik daudzu minoritāšu pārstāvji.

Lielākais izaicinājums man bija apgūt spāņu valodu sarunvalodas līmenī, jo tas bija nepieciešams, lai projekta ietvaros kontaktētos ar jauniešiem no uzņēmējorganizācijas Inter Europa, kas ikdienā neformālā gaisotnē strādā ar jauniešiem, kam ir garīgā vai fiziskā invaliditāte jeb, citiem vārdiem sakot, jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Es kopā šiem ar jauniešiem veidoju muzikālu teātra izrādi. Kopīgi ar vēl četriem brīvprātīgajiem jauniešiem no Itālijas un Francijas gatavojām dekorācijas un tērpus šai izrādei. Projekta otrs uzdevums bija izveidot prezentāciju spāņu valodā par Latvijas kultūru, tradīcijām, svētkiem, ēdieniem, sportu un tamlīdzīgi. Tas bija tiešām interesanti. Prezentācijas notika Logronjo vidusskolās, speciālajā koledžā, kurā mācās jaunieši ar īpašām vajadzībām, un Larjohas universitātē, kur topošie sociālie darbinieki tika iepazīstināti ar Latviju un EBD programmu, tika runāts par sociālo sistēmu Eiropā un tamlīdzīgiem jautājumiem.

Es dzīvoju un strādāju kopā ar jauniešiem no dažādām pasaules malām. Mana kolēģe bija ļoti skaista meitene no Brazīlijas ar interesantu vārdu Suan. Viņa uz Eiropu bija atbraukusi no Dienvidamerikas. Režiss bija no Francijas. Vēl bija pozitīvā nozīmē traks franču izcelsmes spānis (spāņu val. – muy loco chico), ar ko kopā mēs darījām visādas trakas lietas, piemēram, 12 stundas staigājām pa Barselonu pēc autobusā pavadītas negulētas nakts. Tieši pozitīvā atvērtība ļāva pilnībā izbaudīt laiku Spānijā. Vēl jāpiemin Jasins – puisis, kas strādāja kopā ar mani pie prezentācijas veidošanas. Mēs abi naktī breikojām Logronjo vecpilsētā. Jasins dzīvo Marokā, kur joprojām valda diktators.

Spānija (España) ir zeme ar savu neatkārtojamu šarmu, dzīvesprieku, kultūras dažādību, ēdienu un, protams, fiestām. Tā ir kontrastu zeme.

Nobeigumā vēlos jauniešiem ieteikt izmantot Eiropas Brīvprātīga darba sniegtās iespējas un papildināt savas dzīves krāsas, iesaistoties programmā "Jaunatne darbībā". Tā ir lieliska iespēja iepazīt gan plašo pasauli, gan pašam sevi, strādājot kopā ar jauniešiem no citām valstīm kultūras un sociālās iekļaušanas projektos. Esiet paši un virzieties uz priekšu!

Buena suerte para otros chicos!*

Mārtiņš Mamis,
brīvprātīgais Spānijā no 01.10.2009. līdz 21.12.2009.

* Veiksmi citiem jauniešiem!"

 

 

Raksta autore - Solvita Bespalova

 

publicēts: C., 07/11/2013 - 13:15


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!