Den Europæiske Ungdomsportal
Information og muligheder for unge i hele Europa.

Kā kļūt par Eiropas brīvprātīgo?

Publicitātes foto
Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) projekti paredz iespēju jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem doties uz kādu no Eiropas valstīm vai kaimiņvalstīm... Kā kļūt par brīvprātīgo?

Vispirms jāsaprot, ka, īstenojot EBD projektus, organizācijām ir iespēja uzņemt ārvalstu jauniešus (brīvprātīgos) vai nosūtīt Latvijas jauniešus brīvprātīgajā darbā uz ārvalstīm. EBD mērķis ir sniegt labumu brīvprātīgajam, organizācijai un sabiedrībai, brīvprātīgā aktivitātēs izmantojot neformālās mācīšanās principus un metodes. Ja tu kā jaunietis vēlies kļūt par Eiropas brīvprātīgo, ir jāatrod gan organizācija Latvijā, kas tevi nosūtīs brīvprātīgajā darbā, gan arī organizācija tevis noskatītajā valstī, kas vēlas uzņemt tevi kā brīvprātīgo.

Kur atrast nosūtītājorganizāciju?
Jeb to organizāciju, kas tevi sagatavos Eiropas brīvprātīgajam darbam, kā arī atbalstīs tevi brīvprātīgā darba laikā? Aicinām izmantot akreditēto nosūtītājorganizāciju sarakstu šajā datu bāzē http://europa.eu/youth/evs_database_en. Ailē "EVS accreditation type” izvēlies "Sending organisation” un "Organisation country” - Latvia). Tev nav jābūt šīs organizācijas biedram, galvenais, lai tev ar viņiem ir viegli kontaktēties un tiem uzticies, jo viņi būs tie, kas projekta laikā un pēc tā tevi varēs atbalstīt. Iespējams, tā var būt organizācija netālu no tavas dzīvesvietas. Noteikti iesakām ar viņiem satikties arī klātienē. 

Kur atrast uzņēmējorganizāciju?
Vispirms izvēlies, uz kuru valsti vēlies doties un kādā jomā vēlies veikt savu brīvprātīgo darbu. Uzņēmējorganizāciju tev var palīdzēt sameklēt nosūtītājorganizācija vai arī to vari meklēt minētajā datu bāzē http://europa.eu/youth/evs_database_en (izvēloties ailē "EVS accreditation type” - "Receiving organisation” un "Organisation topics” – jomu, kurā organizācija darbojas. Vari arī atlasīt pēc valsts, tomēr galvenajam kritērijam tomēr vajadzētu būt organizācijas/projekta darbības jomai, jo darbs aizņems lielāko daļu tava laika). Iepazīsties ar katras tev interesējošās organizācijas aprakstu un sazinies ar šo organizāciju. Sākotnēji vari apjautāties par sev interesējošajiem jautājumiem, piemēram, kad tā plāno uzņemt brīvprātīgos un uz cik ilgu laiku, un tad pēc atbildes saņemšanas nosūtīt savu CV un motivācijas vēstuli. Iespējams, būs jānosūta e-pasti un motivācijas vēstules vairākām organizācijām, līdz kāda tevi izvēlēsies. Motivācijas vēstuli raksti katrai organizācijai savu un vari rakstīt to brīvā formā, norādot savas intereses darboties tieši konkrētajā organizācijā. Nav nepieciešama darba pieredze vai valodu zināšanas (tomēr ir valstis, kurās vēlamas vismaz pamatzināšanas attiecīgajā valodā). Galvenais ir tava vēlme un interese darboties tieši viņu organizācijā. 
Kad tevi izvēlēsies, būs jāiesniedz projekts (to darīs tava uzņēmējorganizācija vai nosūtītājorganizācija atkarībā no valsts, uz kuru būsi izvēlējies/-usies doties), un, ja projektu apstiprinās (šis process aizņem ~3 mēnešus), tad varēsi doties Eiropas Brīvprātīgajā darbā.

Ieskaties arī šajā datu bāzē: http://lastminute.eurodesk.eu/. Tā ir datu bāze, kurā organizācijas var publicēt sludinājumus, ja viņām nepieciešami dalībnieki projektos. Kā atlases kritēriju izvēloties valsti, uz kuru vēlētos doties, un izpēti, kādi piedāvājumi tur atrodami. Iespējams tieši šobrīd kāda no organizācijām tevis noskatītajā valstī meklē brīvprātīgo no citas valstis. 

Offentliggjort: Tir, 16/06/2015 - 14:04


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Har du brug for hjælp rådgivning fra en ekspert?

Spørg os!