Evropski mladinski portal
Informacije in možnosti za mlade v Evropi.

Zinātnē vajadzīgas arī meitenes!

Meitenes zinātnes, tehnikas un zinātniskās izpētes jomās joprojām ir mazākumā, kaut arī skolā dabasmācībā un matemātikā viņām ir tikpat labas atzīmes kā zēniem. Neiznieko savu talantu, meitenes zinātnē ir vajadzīgas!

Izvēloties profesiju zinātnē vai tehnikā, tu varbūt būsi sieviete, kas nākotnē palīdzēs izdarīt lielu zinātnisku atklājumu. Lai palīdzētu tev saprast, kāds ir tavs sapņu darbs zinātnē, Eiropas Komisija ir sākusi kampaņu “Meitenēm pieder zinātnes pasaule!”.

Kāda ir tava vieta zinātnē?
Izpildi testu, kas ļauj uzzināt tavu sapņu profesiju zinātnē. Ja vēlies, vari noskaidrot, kad šīs kampaņas ceļojošā izstāde ieradīsies tavā valstī. Apgāz stereotipus un parādi pasaulei, ka zinātnē tiešām ir vieta meitenēm!
Strādājot zinātnē, vari uzlabot cilvēku dzīvi. Vai spēj iedomāties, kā būtu aizsargāt vidi, iedot cilvēkiem pārtiku un mazināt nabadzību? Zinātnē varēsi likt lietā fantāziju un radošās spējas, lai nāktu klajā ar atklājumu, par ko neviens vēl nav iedomājies, un varēsi apmierināt savu zinātkāri.
Zinātnē un tehnikā ir dažādas jomas, un tās tev var piedāvāt labas nākotnes izredzes. Zinātnieka karjera var tev pat pavērt iespējas apceļot pasauli un strādāt starptautiskā kolektīvā.

New Technology - Iris Slootheer, young student in applied physics

Interesanti
Kaut arī Eiropā ir daudz gudru sieviešu un lielākā daļa augstskolu beidzēju ir sievietes, Eiropas zinātnē joprojām ir ļoti maz sieviešu vadošajos amatos. Ir par maz sieviešu, kas studētu tehniku, apstrādes rūpniecību, būvniecību, dabaszinātnes, matemātiku un datorzinātni. Tas ir tāpēc, ka skolā zēniem un meitenēm ir vienlīdz liela interese par eksaktajiem priekšmetiem, bet augstskolā lielākā daļa meiteņu izvēlas studēt citas jomas.