Evropski mladinski portal
Informacije in možnosti za mlade v Evropi.

Prakse Eiropas Tīklu un informācijas drošības aģentūrā

Tevi interesē IT drošība? Kāpēc gan nepieteikties ENISA praksē Krētā? Ja tevi pieņems, varēsi 3–5 mēnešus iegūt praktisku pieredzi, strādājot aģentūrā.

Eiropas Tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) risina kiberdrošības, tīklu un informācijas drošības jautājumus Eiropas Savienībā un dalībvalstīs, lai datori, mobilie tālruņi, banku pakalpojumi un internets funkcionētu un varētu sekmēt digitālo ekonomiku.

Kas var pieteikties?
ENISA praksē vari pieteikties, ja
•    nesen esi ieguvis augstskolas diplomu, it īpaši datorzinātņu jomā, matemātikā vai fizikā, vai esi sācis jaunu karjeru;
•    esi ES dalībvalsts vai kandidātvalsts pilsonis, lai gan dažas prakses vietas ir atvēlētas arī citu valstu pilsoņiem;
•    tu labi pārvaldi angļu un vēl vienu ES valodu.
Ja jau esi bijis praksē vai strādājis kādā ES iestādē vai struktūrā, tad nedrīksti pieteikties praksē šajā aģentūrā. Tev arī nedrīkst būt profesionāli kontakti ar trešām pusēm, kas varētu nebūt savienojami ar praksi, un prakses laikā tu nedrīksti strādāt algotu darbu.

Kā pieteikties?
Regulāri seko līdzi vakancēm ENISA tīmekļa vietnē, jo katrā struktūrvienībā piedāvāto prakses vietu skaitu nosaka katru gadu no jauna. Ja atrodi sev piemērotu vakanci, aizpildi un elektroniski iesniedz pieteikšanās veidlapu.

Praktikanti saņem 700 eiro mēnesī, un viņiem kompensē ceļa izdevumus uz Grieķiju un atpakaļ.