Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

UNESCO un Ašbergu stipendijas: mākslinieku apmaiņa

Vēlējies piedalīties apmaiņas programmā, bet Erasmus tev nebija īsti pa prātam? Pateicoties UNESCO un Ašbergu stipendiju programmai, tu vari ceļot kā jaunais viesmākslinieks uz jebkuru pasaules valsti.

UNESCO un Ašbergu stipendiju programma jaunajiem māksliniekiem dod iespēju iegūt pieredzi un pabeigt izglītību ārzemēs. Tā palīdz viņiem attīstīties kā cilvēkiem un dod iespēju piedalīties starpkultūru dialogā un pasākumos.
 
Kas var pieteikties?
Ja esi jauns mākslinieks vecumā no 25 līdz 35 gadiem un strādā mūzikas, vizuālās mākslas vai radošās rakstniecības jomā, vari pieteikties strādāt par viesmākslinieku 1–3 mēnešus. Šie ir trīs vaļi, uz kuriem balstās radošās nozares, it īpaši ierakstu nozare, koncertu rīkošana, audiovizuālā nozare, grafiskais dizains un izdevējdarbība.
 
Kā pieteikties?
Jāpiesakās tevi interesējošajā iestādē atkarībā no vēlamās disciplīnas un valsts. Pārliecinies, vai atbilsti visām prasībām. Iestādes veic pretendentu priekšatlasi. Iegaumē, ka programma priekšroku dod jaunattīstības valstu māksliniekiem un iestādēm, lai pastiprinātu ziemeļu–dienvidu un dienvidu–ziemeļu sadarbību.
 
Nepalaid garām pieteikšanās termiņus!
Laiks, kurā var pieteikties uz katru UNESCO un Ašbergu stipendiju, katrai iestādei ir savādāks, bet parasti tas mēdz būt no oktobra vidus līdz novembra vidum. Precīzi datumi ir atrodami iestāžu sarakstā. Atceries, ka var iesniegt tikai vienu pieteikumu gadā un ka programmā var piedalīties tikai vienu reizi.

publicēts: P., 10/08/2015 - 14:46


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!