Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Starptautiska mākslinieku apmaiņa

 113814853_-_c_shutterstock.com_-_creatista.jpg
Darbs citā valstī māksliniekam var dot jaunus iedvesmas avotus. Tā viņš gūst pieredzi un zināšanas un var pat paplašināt savu cienītāju loku vai izveidot partnerību.

Mākslinieki un kultūras darbinieki, kas dodas strādāt citās valstīs, sekmē kultūras daudzveidību un starpkultūru dialogu. Aizceļojot uz ārzemēm, tu vari paplašināt savu darbības jomu, attīstīt radošumu, dalīties pieredzē un mācīties no citiem māksliniekiem. Ja radošie talanti var brīvāk ceļot pāri robežām, ir iespējama sadarbība un produktīva apmaiņa starp daiļražiem, kam ir atšķirīgas kultūras un mākslinieciskās tradīcijas.
 
Ar ko sākt?

Pirms nolem pieteikties mākslinieku apmaiņas vai rezidences programmai, vajadzētu padomāt, kāpēc gribi braukt strādāt uz citu valsti.
Ir tik daudz iespēju, ka nav nemaz tik viegli izvēlēties, bet vieglāk, ja spēj sev atbildēt uz dažiem jautājumiem, piemēram:
kurš reģions un kura disciplīna tevi interesē?
kāda veida rezidence ir vislabāk piemērota tev?
kādi mākslinieciskā darba piederumi un materiāli tev ir vajadzīgi?
Nākamais, ko tev vajadzētu apsvērt, ir pieteikumi un finansējums. Pieteikšanās procedūras ievērojami atšķiras, un dalība tiek plānota jau krietnu laiku iepriekš. Ir programmas, kas sedz visas izmaksas, bet ir tādas, kas izmaksas nesedz nemaz, un dažas tās sedz daļēji. Pirms aizbraukšanas noskaidro, kāds ir budžets!
 
Mans norīkojums darbā Casita Maria mākslas un izglītības centrā Bronksā bija ļoti izdevīgs manam projektam. Man ne tikai bija iespēja sadarboties ar unikāliem cilvēkiem Bronksā (tas ietilpa manā darbā), bet manā rīcībā arī bija milzīga studija (skolas vingrošanas zāle), kur es varēju strādāt pie skaņas pastiprināšanas, testēt attēlu projicēšanu un īstenot projektu. Centra darbinieki bija ļoti pretimnākoši, un viņiem likās vienreizīgi, ka viņu vidū strādāja starptautisks multimediju mākslinieks. Sarežģīta, moderna multimediju darba radīšana Bronksas skolas sporta zālē likās kaut kas nereāls, taču ārkārtīgi veicināja projekta attīstību.
Marks Bolotins no Austrālijas Ņujorkā bija 2012. gadā
 
Kur meklēt stipendiju?

Trans Artists Foundation ir zināšanu centrs kultūras apmaiņai, kurā liels uzsvars likts uz viesmākslinieku (rezidences) programmām.
On the move ir kultūras apmaiņas informatīvais tīkls, kas piedāvā pārskatu ar pieteikšanās termiņiem, ceļvežus un palīgrīkus.
e.mobility ir kopiena, kas sekmē mākslinieku mobilitāti. Tur mākslinieki var atrast viesmākslinieku programmu, iesniegt projektus un aicināt rīkot sanāksmes.
Residency unlimited ir bezmaksas dienests, kas sniedz jaunāko informāciju par mākslinieku rezidencēm visā pasaulē.
Res artis ir starptautisks mākslinieku rezidenču tīkls.

publicēts: Pk., 07/08/2015 - 10:22


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!