Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Beļģi iepazīs latviešu kultūru ar Ziemassvētku egles palīdzību

Popularizējot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014, šogad Briseles Lielajā laukumā (Grande Place) no 28.novembra līdz 4.janvārim pilsētas viesus priecēs egle, kas atceļojusi no SIA “Rīgas meži” Tīreļu mežniecības Babītes novadā.


Īpašā Ziemassvētku egle ir 18,3 metrus gara. Tā savu ceļojumu Rīga – Baltijas jūra – Vācija – Brisele sākusi 14.novembrī. Rīgas egles oficiālā atklāšana Beļģijas galvaspilsētā notiks 28.novembrī, un tā būs daļa no Briseles ziemas festivāla “Plaisirs D’Hiver” atklāšanas pasākuma. Interesanti, ka Ziemassvētku egli Briselē iedegs pats Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

 

Latvju raksti – svētku egles rotas

Par egles rotājumiem apzināti izvēlētas vairākas latvju rakstu zīmes un Rīgai nozīmīgi simboli, tādējādi Briseles iedzīvotājiem un svētku viesiem atklājot daļu no latviešu kultūras tradīcijām. Ziemassvētku egli rotās Māras krusts, leģendām apvītā Rīgas atslēga, kā arī Rīgas ģerboņa sakrustotās atslēgas. Kā zināms, Māras krusts latviešu tautas tradīcijās jau izsenis izmantots kā laimes un materiālās labklājības sargātāja simbols, savukārt atslēgas simbolizē rūpes par pilsētas aizsardzību.

 

Rīga aizsākusi svētku egļu tradīcijas

Tāpat nevar nepieminēt, ka tieši Rīga tiek uzskatīta par Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu. Senas leģendas vēsta, ka Rīgas iedzīvotāji pirms 504 gadiem pirmo reizi pasaulē kopīgi rotāja Ziemassvētku egli. Šis notikums aizsāka jaukās eglīšu rotāšanas tradīcijas.

 

Paskelbta: P, 24/11/2014 - 08:12


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!