Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Rasisma izskaušana Eiropā

Visā kontinentā ir pārāk daudz cilvēku, kopienu un sabiedrības grupu, kas joprojām cieš no netaisnības un aizspriedumiem, ko izraisa rasisms. Ko lietas labā vari darīt tu?

Diskriminācija rases un etniskās piederības dēļ ir miljoniem cilvēku dzīves ikdiena. Šī diskriminācija var izpausties dažādi: no vienlīdzības pamatprincipu neievērošanas līdz etniskā naida kurināšanai. Tomēr ikviens mēs varam likt šo attieksmi mainīt, daloties informācijā.

Let's Fight Racism!

Futbols pret rasismu
UEFA” un “FARE” tīkls (Futbols pret rasismu Eiropā) sadarbojas, lai izplatītu informāciju, ka netiks paciesta nekāda rasisma un diskriminācijas forma. “FARE” akcijas nedēļās atbalstītāji, klubi, mazākumtautības un kopienas apvienojas, lai diskrimināciju atstātu pagātnē.
Vienalga, vai esi kāda Eiropas fanu kluba, futbola kluba, etniskās minoritātes organizācijas vai NVO dalībnieks, vari pieprasīt mazu pabalstu savas darbības izvēršanai akcijas nedēļu laikā. Vari arī lejupielādēt dažādus materiālus, ko izmantot savos pasākumos.

Starptautiskā rasu diskriminācijas izskaušanas diena
1960. gada 21. martā mierīgā demonstrācijā pret aparteīdu Dienvidāfrikā policija sāka apšaudi un nogalināja 69 cilvēkus. Kopš tā laika Apvienoto Nāciju Organizācija šo dienu pasludināja par starptautisko rasu diskriminācijas izskaušanas dienu.
Katru gadu šajā laikā Eiropas mēroga akcijas nedēļā cilvēki apvienojas cīņā pret rasismu un rasu diskrimināciju. Arī tava organizācija vai grupa var piedalīties un rīkot koncertus vai konferences, sūtīt protesta vēstules politikas veidotājiem vai rast citus veidus, kā paust savu viedokli. Sazinies ar “UNITED”, lai saņemtu materiālus, kas tev būs vajadzīgi.