Euroopan nuorisoportaali
Tietoa nuorille eurooppalaisille

Esi viens no 214 miljoniem imigrantu?

Tā kā mūsdienās uz citām valstīm dodas daudz vairāk cilvēku nekā jebkad agrāk cilvēces vēsturē, pasaulē katrs 33. cilvēks ir migrants.

Migrācija ir globāla parādība, jo aptuveni 3,1 % pasaules iedzīvotāju (ap 214 miljoniem) nedzīvo savā dzimšanas vietā. Migrantu plūsmu parasti nosaka ekonomika, jo cilvēki pārceļas, lai meklētu darbu un labākus dzīves apstākļus. Taču mobilitāti pāri valstu robežām ir veicinājusi arī globalizācija.

Vēlies pārcelties uz Eiropas Savienību?
Ja esi no valsts, kura nav Eiropas Savienībā, tev noderēs ES imigrācijas portāls, kurā ir papilnam informācijas par to, kā likumīgi ieceļot ES dalībvalstī. Ja tev vajadzīgs konkrētāks padoms, vari sameklēt organizācijas, kas nodarbojas ar migrācijas jautājumiem.
Kopš 1999. gada ES izstrādā kopēju Eiropas imigrācijas politiku un imigrācijas un vīzu noteikumus, kas būs spēkā visās ES valstīs.

Pārcelšanās Eiropas Savienības iekšienē
ES pilsoņiem ir tiesības dzīvot jebkurā citā ES valstī, lai tur studētu vai strādātu. Noskaidro visas savas tiesības un pienākumus un saņem noderīgus ieteikumus vietnē “Tava Eiropa”.

Starptautiskā migrantu diena
ANO ir pasludinājusi 18. decembri par Starptautisko migrantu dienu, jo šajā dienā 1990. gadā tā pieņēma Starptautisko konvenciju par visu migrējošo darba ņēmēju un viņu ģimenes locekļu tiesību aizsardzību. Šīs dienas mērķis ir izplatīt informāciju par migrantu cilvēktiesībām un pamatbrīvībām, daloties pieredzē un rīkojot kampaņas par migrantu tiesību aizsardzību.
Vietnē “Radio 1812” var klausīties pasaules radiostaciju programmas, kas veltītas migrantiem.

Saistītās problēmas
Daudzi migranti un viņu ģimenes cieš no dažādiem cilvēktiesību [internal link] pārkāpumiem. Nelegālā migrācija ir kļuvusi par vienu no mūslaiku svarīgākajiem jautājumiem, un lielas bažas visā pasaulē izraisa arī cilvēku tirdzniecība [internal link].

Julkaistu: Pe, 07/08/2015 - 14:56


Tweet Button: 

Linkit


Info for young people in the western balkans

Tarvitsetko apua tai neuvoja?

Ota yhteyttä