Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Invaliditātei nevajadzētu būt par šķērsli

80 miljoniem eiropiešu ir kaut kāda veida invaliditāte. Viņu ir aptuveni 15 % no visiem iedzīvotājiem. Neraugoties uz šo lielo īpatsvaru, daži jūtas izolēti un nespēj pilnībā izbaudīt brīvību, ko dod tiesības brīvi pārvietoties ES.

Visiem ES pilsoņiem ir tiesības pārcelties uz citu ES valsti, lai tur apmestos uz dzīvi, strādātu vai studētu, bet, ja tev ir invaliditāte, iespējams, esi nonācis pie atziņas, ka praksē tev nav tādu pašu iespēju kā citiem.
Studējot, meklējot darbu, ceļojot, iegādājoties preces un pakalpojumus vai vienkārši meklējot informāciju, vari uzdurties šķēršļiem.

Pārvietošanās brīvība
Eiropas Invaliditātes forums ir sācis kampaņu, lai cilvēkiem ar invaliditāti likvidētu visus šķēršļus. Galvenais mērķis ir pārliecināt pielāgoties citus, it īpaši darba devējus un valsts dienestus.
•    Ar Eiropas aktu par pieejamību visā ES tika ieviestas pieejamības prasības, kas attiecas uz precēm un pakalpojumiem.
•    Eiropas mobilitātes karte invalīdiem palīdz vieglāk ceļot uz citām ES valstīm. Tā dod tiesības uz noteiktiem pakalpojumiem ar tādiem pašiem nosacījumiem kā attiecīgās valsts pilsoņiem, kam ir invaliditāte.

Ko tu vari darīt?
1.    Lejupielādē kampaņas materiālus un kļūsti par pārvietošanās brīvības “vēstnesi”. 
2.    Izdrukā skrejlapu un izplati ziņas par kampaņu savā skolā, universitātē, darba vietā un visur, kur vien ej.