Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

“Tava Eiropa” — dzīvošana, strādāšana un ceļošana Eiropas Savienībā

Vēlies uzzināt, kādas formalitātes jākārto, ja pārcelies uz citu ES valsti? Vai būs jāreģistrējas? Vai varēsi pieprasīt pabalstus? Ja nu tavs avioreiss ir atcelts? Atbildi sniedz “Tava Eiropa”!

Portālā “Tava Eiropa” ir plaša informācija un ieteikumi par sadzīvi, darbu un ceļošanu ES. Ja vēlies noskaidrot savas tiesības, ko garantē ES, vaicā dienestam “Tavs Eiropas padomdevējs”. Tajā strādā neatkarīgi juristi, un tas var:
•    nedēļas laikā par velti sniegt padomu par tavu individuālo gadījumu;
•    paskaidrot, kuras valsts tiesību akti piemērojami tavā gadījumā;
•    paskaidrot, kā vari izmantot savas tiesības, ko paredz ES.

Jautā
Jautājumu var uzdot divējādi:
1)    internetā aizpildot jautājumu veidlapu,
2)    zvanot ES informatīvajam dienestam “Europe Direct” uz bezmaksas numuru 00800-6-7-8-9-10-11 no jebkuras vietas Eiropas Savienībā.
Pirms jautājuma uzdošanas izlasiet rubriku “Ko var vaicāt?”.

Veiksmes stāsti
Dienestā “Tavs Eiropas padomdevējs” strādā 50 juristi, kas runā daudzās valodās. Katru gadu dienests izskata vairāk nekā 12 000 jautājumu. Lūk, dažas iedzīvotāju atsauksmes.
•    “Ar jūsu palīdzību no telekomunikāciju operatora atguvām 429 eiro.” (Lielbritānijas pilsonis Francijā)
•    “Es negribēju saņemt pārāk tehnisku atbildi, tāpēc biju apmierināts, ka atbilde, ko saņēmu, bija tiešām saprotama.” (Jautātājs no Marseļas)
•    “Jūsu padoms man ļāva Austrijā pieprasīt ģimenes pabalstu.” (Polijas iedzīvotājs, kas strādā Austrijā)
•    Kāda Lielbritānijas pilsone kopā ar savu vīru, kas nav ES pilsonis, vēlas ceļot no vienas ES valsts uz citu, kur ir viņas dzimtās mājas. Taču vīrs nevar dabūt vīzu. Pateicoties dienesta padomam, viņas vīrs var ceļot līdzi, nekārtojot nevajadzīgas formalitātes.
•    Kādam austrietim, kuram ir Lielbritānijas diploms zobu tehniķa specialitātē, ir pateikts, ka viņš nevar Austrijā izveidot savu uzņēmumu. Tad viņš lūdz padomu dienestam “Tavs Eiropas padomdevējs”, kas viņam pastāsta par attiecīgajām formalitātēm un dokumentiem, kas jāuzrāda, un norāda Austrijas iestādi, kurai viņš var lūgt palīdzību.

publicēts: P., 17/08/2015 - 14:15


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!