Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Vai zini savas patērētāja tiesības?

ES tiesību akti visiem eiropiešiem piešķir noteiktas patērētāju tiesības. Lai raudzītos, ka tavas tiesības tiek pienācīgi ievērotas, tev tās ir jāzina.

ES patērētājiem ir tiesības attiecībā uz līgumiem, pārtiku, veselību, interneta izmantošanu un citām jomām. Kad nākamreiz citā ES dalībvalstī iegādāsies bojātu preci vai tavs avioreiss aizkavēsies vai tiks atcelts, noskaidro savas tiesības šajos un citos gadījumos. Piedāvājam divas tīmekļa vietnes, kur tās uzzināt:
•    Veselība un patērētāji — informācija par preču drošumu, patērētāju tiesībām, iepirkšanos ārzemēs un brīvdienām;
•    “Tava Eiropa” patērētājiem — informācija par iepirkšanos, tiesībām internetā un personīgajām finansēm.

EU consumer policy explained in 3 minutes


Trīs minūšu skaidrojums par ES patērētāju politiku.

Palīdzība un padoms
Mišels, kas dzīvo Francijā, no vācu tīmekļa vietnes pasūtīja digitālo fotoaparātu. Viņš iemaksāja 300 eiro avansā un pēc tam saņēma informāciju, ka attiecīgais vācu uzņēmums fotoaparātu nosūtījis pa pastu. Taču līdz Mišelam aparāts nenonāca. Viņš vairākkārt centās sazināties ar uzņēmumu, bet, atbildi nesaņēmis, pēc palīdzības vērsās Eiropas Patērētāju centrā Francijā. Centrs sazinājās ar vācu interneta patērētāju organizāciju, kura spēja uzreiz sazināties ar tirgotāju. Tā kā tirgotājam nebija pasta izsniegta apliecinājuma par nosūtīšanu, viņam nācās Mišelam izsniegt jaunu fotoaparātu.

Ja tev ir līdzīgas problēmas, šis ES mēroga Eiropas patērētāju centru tīkls (ECC-Net) patērētājiem piedāvā bezmaksas palīdzību un padomu. Palīdzību vari saņemt internetā vai savā valstī, jo Eiropas patērētāju centrs ir katrā ES valstī (arī Norvēģijā un Islandē).

Uzzini vairāk
Ja vēlies uzzināt vēl ko par savām tiesībām, ielūkojies vietnē “Dolceta”, kur pieejami moduļi (sadaļas) par patērētāju tiesībām, pakalpojumiem, preču drošumu, ilgtspējīgu patēriņu un finanšu pakalpojumiem.
Vietnē “Europa Diary” ir informācija par ES iestādēm un dažādiem jautājumiem, piemēram, par veselības un patērētāju aizsardzību, studijām ārzemēs, vidi.

publicēts: P., 17/08/2015 - 14:00


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!