Európai Ifjúsági Portál
Információk és lehetőségek az Európában élő fiatalok számára.

Pašbildes un īsziņas pie stūres

Tu vari aiziet bojā, ja pie stūres uzņem pašbildes, zvani pa tālruni vai raksti īsziņas.

Galvenais jauniešu bojāejas iemesls ir autoavārijas. Galvenokārt tās notiek tāpēc, ka uzmanība ir novērsta no tā, kas notiek uz ceļa, un tāpēc samazinās reakcijas ātrums. Fotografēšana un sava “Facebook” profila lasīšana pie stūres nopietni apdraud gan tevi pašu, gan citus satiksmes dalībniekus.
 
18–24 gadus vecu viedtālruņu lietotāju aptaujā, ko 7 Eiropas valstīs veica “Ford”, konstatēts, ka katrs ceturtais aptaujātais bija uzņēmis pašbildi, vadot transportlīdzekli. Gandrīz puse atzina, ka ir nofotografējušies ar viedtālruni, atrodoties uz ceļa, un katrs ceturtais bija brauciena laikā izmantojis sociālos tīklus. Vidēji mēnesī vismaz 916 statusa atjauninājumi tika nosūtīti ar birku #drivingselfie (sk. infografiku).
 
Aizvien vairāk autoavāriju — tostarp ar bojāgājušajiem — notiek tāpēc, ka vadītāji uzņem pašbildes pie stūres. Lai vadītu transportlīdzekli droši, tev tas pilnībā jākontrolē visu laiku. Pašbildes uzņemšana tavu uzmanību novērš 14 sekundes, bet profila lasīšana sociālajos tīklos to var novērst pat uz veselām 20 sekundēm.
 
Pa šo laiku auto, kas brauc ar ātrumu 100 km/h, pieveic attālumu, kas atbilst 5 futbola laukumiem!
 
Ja gribi lietot viedtālruni, atrodi drošu stāvvietu un nesteidzies. Vēl citi padomi par drošu autovadīšanu atrodami šajā wiki lapā.
 
Eiropas Transporta drošības padome (ETSC) ir organizācija, kas cenšas samazināt ar transportu saistītu nāves gadījumu un traumu skaitu. Tā var tev palīdzēt sekot līdzi satiksmes drošībai ES.
 
 

Közzétéve: sze., 02/12/2015 - 14:08


Tweet Button: 

Kapcsolódó linkek


Info for young people in the western balkans

Szakértői segítségre vagy tanácsra van szükséged?

Fordulj hozzánk!