Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Pārcelšanās uz dzīvi ārzemēs

Neatkarīgi no tā, vai dodies ceļā, lai ārzemēs studētu vai veiktu brīvprātīgo darbu, tev būs vajadzīga dzīvesvieta. Uzzini, kādas formalitātes tev būs jānokārto un kā atrast dzīvesvietu periodam, kuru plāno pavadīt ārzemēs.

Vietnē “Tava Eiropa” vari atrast visu nepieciešamo informāciju par to, kādas ir tavas tiesības un pienākumi, dzīvojot citā valstī. Ja ārzemēs studē, strādā vai arī darbu vēl tikai meklē, ir lietas, kas tev ir jāizdara, kad esi turp pārcēlies.
 
Tas, kur meklēt dzīvesvietu un kā tieši to darīt, ir ļoti atkarīgs no valsts un pilsētas, uz kuru esi devies. Tāpēc ir svarīgi konsultēties ar vietējiem iedzīvotājiem. Iesakām sazināties ar organizāciju “Eurodesk”, kura palīdzēs ar padomu. Ja dzīvo ārzemēs, ir svarīgi arī sazināties ar savas valsts vēstniecību jaunās dzīvesvietas valstī, jo arī vēstniecība var tev palīdzēt.
 
Emigrantu kopienas
Visticamāk tu nebūsi vienīgais ārzemnieks tavā jaunajā pilsētā. Visā pasaulē ir daudzas emigrantu grupas, kas tev var palīdzēt atrast dzīvesvietu, darbu, mēbeles, pasākumus, kā arī dot daudzus noderīgus padomus.

  • Just Landed: izvēlies valsti, un vietne tev dos iespēju sazināties ar citiem emigrantiem un uzzināt informāciju, kas vajadzīga, dzīvojot ārzemēs.
  • Expatriates.com: šajā vietnē vari meklēt sludinājumus, kas domāti tavai pilsētai vai reģionam, un ievietot pats savus sludinājumus.
  • InterNations: vietne, kur vari atrast citus emigrantus vairāk nekā 390 pilsētās visā pasaulē. Šī organizācija reizi mēnesī rīko tikšanās un citus pasākumus, kur vari saņemt padomus un palīdzību.

 
Vari atrast arī daudzas citas interešu kopas, piemēram, vietnē “Facebook”. Vienkārši meklē, kādas kopas pieejamas pilsētā, uz kuru gribi doties.

 

publicēts: T., 29/07/2015 - 09:54


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!