Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Kā lēti un interesanti ceļot pa Eiropu?

Pirms noskatīt sava nākamā ceļojuma galamērķi un vaktēt aviokompāniju akcijas piedāvājumus lidojumu biļetēm, izveido lietotāja profilu kādā no tīmekļa ceļotāju kopienu lapām. Tā atradīsi, kur nakšņot ārzemēs!

Viena no populārākajām šādām mājaslapām vēl arvien pasaulē ir Couchsurfing (“dīvāna sērfošana”). Kā darbojas šī ceļotāju tīmekļa vietne? Pēc reģistrēšanās ikviens lietotājs aizpilda informāciju par sevi (intereses, hobijus, fotogrāfijas) un, gatavojoties ceļojumam, ieraksta sludinājumu, ka vēlas ceļot uz noskatīto valsti un meklē naktsmājas. Tie tīmekļa vietnes lietotāji, kas reģistrējušies un dzīvo tevis noskatītajā valstī, var piedāvāt tev naktsmītni. Atmosfēra šajā tīmekļa vietnē ir ļoti draudzīga un brīva – ļoti bieži cilvēki, pie kuriem paliksi pa nakti, piedāvās arī izrādīt tuvāko apkārtni, pastāstīs interesantas lietas par savu valsti, varbūt pat kopā aiziesiet uz vietējiem krogiem un bāriem. Un tas viss notiek bez maksas! Tiesa gan, labais tonis saka – ja pret tevi izturas tik draudzīgi, izsaki pateicību, piemēram, uzsaucot vakariņas naktsmītnes īpašniekiem. Couchsurfing moto ir laipnība, cieņa un draudzība, kas darbojas arī, tiekoties ar svešiniekiem – tie ir tavi draugi, kurus tu vienkārši vēl neesi saticis. 

Arī pats lietotājs (tu, kas meklē naktsmājas savā noskatītajā valstī) vari piedāvāt naktsmājas kādam ceļotājam, kas izlēmis atceļot uz Latviju. Jo vairāk ciemiņu uzņemsi pie sevis, jo vieglāk būs atrast naktsmājas citās valstīs. Šī tīmekļa vietne darbojas pēc principa – dots pret dotu. Bet tai pat laikā, nav nekādu pienākumu un saistību. Vienmēr varēsi izvēlēties, vai uzņemt savās mājās ārzemniekus, vai šoreiz tomēr nē.  


Kaut arī ceļojot, negaidām, ka ar mums varētu notikt kas slikts, tomēr dzīvības un veselības apdrošināšanas polise var noderēt. Noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti var šeit. Tāpat savai drošībai reģistrējies Ārlietu ministrijas konsulārajā reģistrā

 

publicēts: Pk., 10/07/2015 - 10:39


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!